» Poradna » Ostatní

Ping Wifi routeru

Dobrý den, již asi 3 týdny se potýkám s jedním problémem. Velký ping u mě v síti.Používám router Synology (5.000,-)Dřív se nic nedělo ale teď vyskočí ping do 1.000ms.S poskytovatelem řeším ale u něj je vše v pořádku, podezřívám přehřívání routeru, může to být tím??

Odpovědi na otázku

A čo tak pozdozrievať tú druhú stranu routra... To by nešlo?

Zkoušíš ping na svůj router, nebo až k poskytovateli?Na Wifi 2.4GHz změň v routeru kanál (1-6-11) - volný vyber podle např. androidího wifi analyzeru, ale pokud ruší nějaké ne-wifi zařízení, v analyzeru se neukáže.U kabelu zkus jiný port routeru, jiný kabel, jiný požítač/lan kartu... pokazit se může cokoliv.

Router má jeden Lan a jeden WAN.PING naskakuje přes LAN kabel i přes WIFI, děje se to i na jiných routerech.Ping zkoušíš pouze spojení s routerem.

Nerozumím řeči tvého kmene, proč píšeš o jiných routerech?Kam zkouším pingem já neni důležité.

Znovu, mám router.. Dám si speed test a někdy prostě jen tak ztratím spojení a mám 1000 ping.Pak se internet třeba po 5 minutách zase nahodí, čím to může být?Psal jsem poskytovateli a ten mi řekl že je vše ok.

připoj se kabelem a proveď test. Přes wifi nemá smysl měřit rychlost protože ti to může cokoliv rušit. Pokud zjistíš že to zlobí přes kabel, tak router resetni, aktualizuj a a pokud to nezabere tak potom pruď poskytovatele. Pokud to přes kabel nezlobí, ale přes wifi jo, tak oskenuj pořádně okolní wifi sítě a zjisti kde je prázdnej kanál a ten si nastav.

S kabelem jsem zkusil a furt to samé, poskytovatel tvrdí že je vše ok.Je možné že to je tím že router se přehřívá?

no může to tím být. Ping 1000ms po kabelu je fakt divnej. Pokud router nemá aktuální fw tak aktualizuj a testni to pro jistotu s vypnutou wifi - i když tak drahá záležitost by se přehřívat rozhodně neměla.

Zkusil jsem :(

"Používám router Synology (5.000,-)"co to je za udání typu routeru ??? Synology 5.000 ?Router Synology s jedním LAN portem kterej stojí 5000? takovej neexistuje.Jeden LAN má typ 2200ac, ale ten zase nestojí 5000,- Tak jak to je ??

Stával 5K, ano je to on.

za tohle dát 5000 je fakt úlet. Na Synology nedám dopustit, ale ty routery mají teda předražený.

Může docházet k výpadku netu kvůli přehřívání routeru?

Poviem ti niečo, čo nikoho nenapadne ani za 100 rokov. Ten test môže byť chybný, takže vyskúšaj iný program na testovanie.

Pořád stejné.. A samozřejmě vidím že mi internet nejde -_-

No ja vidím, že to neni stejné.

Všechny testery reagují stejně. Internet uplně vypadne nebo se zpomalý.

Ty máš nejaké testery? Ja tiež, najlacnejší stál 129 Eur a nepotrebuje to k testovaniu ani router a ani počítač.

Si myslíš že jsi jediný kdo má peníze? :))

Len som ťa potreboval vyhecovať a podarilo sa.Nabudúce to trocha skomplikuj, aby to nebolo také priehľadné.

Vytáhni kabel z WAN portu routeru a dej ho do síťové karty. Vyzkoušej rychlost a ping. Pokud je špatně, tak buzeruj providera.Pokud dobře, tak zkus jiný zdroj k routeru. Nejspíš to dopadne tak, že vyhodíš router Synology a koupíš Mikrotik.

Pleteš páté přes deváté. Píšeš o velkém pingu ve tvé sítí, ale potom najednou to řešíš s poskytovatelem. Co má poskytovatel společného se tvojí sítí?

Protože poskytovatel může mít take výpadky žeby??.. A ano.. A na pátý email mi potvrdil že je problém u něj.. Easy win..Já chtěl jen poradit :))

Tak ještě jednou, psal jsi o velkém pingu ve TVÉ sítí. To je to, co je u tebe doma za routerem, třeba ping z počítače na tvůj router nebo na jiný tvůj počítač. To poskytovatel vůbec nijak neovlivní, dokonce i když úplně přívod od poskytovatele odpojíš, tak ping ve tvé sítí bude pořád stejný. Takže ty jsi asi nemyslel ping ve tvé sítí, ale ping ze tvé sítě do internetu. Takže příště než napíšeš dotaz, trochu u toho přemýšlej, ať se neptáš na něco úplně jiného, než myslíš.

Zrovna vy mi máte co říkat o přemýšlení :)).

Jistěže mám, když se neumíš vyjádřit, nevím co čekáš za radu.

Vis vubec, ze sit muze byt i domaci? Nebo co to tu sakra meles? Doufam, ze je ti pod 10 let, to by bylo omluvitelne, jinak ne.

Hm, jestli je ten ping pomalý ve vaší síti, tak na to poskytovatel žádný vliv nemá. Ale pokud nevíte, co děláte a co chcete, a pletete si vnitřní síť s poskytovatelem, tak se nedivte. To vám můžeme radit do zblbnutí, a stejně tomu furt nebudete rozumět.

Možná je to tím že tomu rozumět nechcete :))

Tvl. to jsou jednoznačné pojmy, "moje síť" a "internet". Když napíšeš "ping v mé sítí", tak i kdyby ses stavěl na hlavu, tak to znamená ping mezi tvými zařízeními, co máš za routerem u sebe doma a nic jiného. Svojí neschopnost vyjadřování nesváděj na jiné

Jo? No, nějaký blbec, co tomu nerozumí by k takovému závěru jistě dojít mohl. Ale dost by se tím ztrapnil u všech, co tomu rozumí, a asi už by mu příště tak ochotně neporadili...