Ping von ano, ale dnu uz nie. Please help.

Zdravim. Mam tu jeden mensi problemik. Mam tu peer-to-peer siet zlozenu z kompov so systemami Win98, Win2000 a WinXP.Tie XP-cka su iba na dvoch pocitacoch - notebooku a jednom kompe. Prevaznu vacsinu tvoria Win2000. Teraz k problemu.Chcem si poslat po sieti nejake udaje z notebooku do mojho kompu (oba maju spominany WinXP) cez zdielany adresar, aleproblem spociva v tom, ze z notebooku vidiet pekne vsetky kompy ale z kompu nie. Oba maju staticku adresu spravnu, rovnako ako masku podsiete a su navyse v tej istej pracovnej skupine. Problemovy je iba komp, z ktoreho nie je nic vidiet von, hoci ma identicke sietove nastavenia ako notebook (okrem IP-cky samozrejme), ktory nema problemy. Takisto ping na notebook z kompu ide, ale z notebooku na komp uz nie. Ked je komp v nudzovom rezime, tak vidi okolite pocitace aj sa da nan pingnut. Vedel by mi niekto poradit co zabranuje tomu, ze sa na ten komp neda pingnut v normalnom rezime a nevie zdielat subory a adresare? Dik za odpovede.

Odpovědi na otázku

na pocitaci z xp mas imho aktivovany okenni fw. tento pc/mista v siti/sitova pripojeni/ vlastnosti aktualniho pripojeni/zalozka upresnit/fajku u aktivovat branu firewall dat dopryc...proc nevidi ven na ostatno pc nevim, ale u ms je prochazeni siti vzdycky chyba (ehm, featura:)

Jo, jo... Bolo to v tom, resp. aj v tom. Okrem WinXP firewalu bol aktivovany aj personall firewall AV - programu PC-Cilin.Teraz je vsetko ok. Mam este jednu otazocku. Ak vo Win98 nazdielam nejaky adresar (resp. disk), je mozne mu priradit aj heslo. Wo WinXP nic take nevidim. Ako sa da vo WinXP chranit nazdielany adresar heslom, aby tam nemohol pristupovat hocikto?

sdileni na xp je rizeno clenstvim uzivatele ve skupine. heslo pro sdilenou polozku imho neexistuje (tzv. spolecne rizeni pristupu - jako ve win9x), heslo se overuje u prvotniho prihlaseni k stanici. tim se uzivatel autorizuje ke stanici a tato autorizace se prebira i pro pristup k sitovym slozkam; sdileni se pak povoluje pro danou skupinu uzivatelu (u siti per2peer to predpoklada existenci stejnych uzivatelskych uctu/skupin na obou strojich)

Dik za rady.

skus odobrat protokol TCP/IP restartnut comp a nainstalovat ho znovu. popripade skus preinstalovat driver sietovej karty.