» Poradna » Web a internet

Ping, už nevím co dál..

Hezký den všem,už nějakou dobu mám problém s vysokým pingem, řekněme tak dva, tři měsíce. Dřív se to ještě jakž takž dalo, občas to kolísalo v rozmezí 30 - 400 ms a ne pořád, ale poslední dva týdny je to už příšerné, ping 700 - 1000+. Internet máme 50 Mb/s od o2 a bylo nám řečeno, že do oblasti, kde žijeme vede jeden kabel, ze kterého jsou připojeni všichni nehledě na poskytovatele, takže změna to neovlivní. Zkoušeli jsme i smart box na pár dní a ping stále vysoký i po připojení přes kabel, měnili jsme i kabel ze zdi k routeru a stále je ping i 1000+, takže pro online hry naprosto nehratelné..Děkuji všem za rady a názory :)

Odpovědi na otázku

neni PING jako PING. z ceho meris ping a na jaky server a pres jake pripojeni. Nema modem o O2 nejaky diag v sobe? nektere routery/modemy to maji. timpadem odpoj vsechny zarizeni a nech jen jeno, najed do MNGMNT modemu a dej ping na seznam.cz/google.com/pripadne o2.cz Dale abys vedel co je po trase a jak napis do prkazoveho radku "tracert seznam.cz" a propingej (s parametrem -t) vsechny hopy, tzn pristroje pres ktere to jde. Prvni je brana tzn tvuj modem a pak dalsi zarizeni po ceste. A tam zjistis kde to zpomaluje

Ping jsem měřila snad ze všech zařízení v domácnosti a všude je to stejně špatné, takže počítačem to nebude. Připojení máme přes opticky kabel. Ping byl měřen přes rychlost.cz ping test a klasicky ve hře je vidět jak skáče jinak, když jsem zkoušela přes příkazový řádek, tak to ode mě k modemu bylo ok. Příkaz tracert a první, tedy muj modem byl v poradku a u dvou následujících bylo "requested time out" nehledě na to, jestli to bylo tracert seznam.cz/google.com apod. takže chyba nebude na mé straně?

A “ping na seznam.cz -t” nameri kolik?

Záleží jak kdy, dost to skáče, ale momentálně Minimum = 23ms, Maximum = 115ms, průměr = 46ms

Aký máš ping keď ho spustíš v príkazovom riadku?

Od modemu k pc většinou tak 4 ms

To by mohlo byť. A čo ping na IP adresu herného servera?

Ping okolo 1k je dost brutální. Jenže je otázka z čeho a kam.Je potřeba vylovit že se to děje vramci lan, třeba tím že synův notes tahá torrenty a ještě je uploadu je, ... . Tj odpojil bych všechna síťová zařízení na drátě, vypnul WiFi, případně to udělal na klientech a pak bych ten ping řešil z live Linuxu. Vysledek bude rychle, buď to bude dělat s jedním strojem a modemem nebo ne. Další věc je pak zjistit vinika

Co ukáže příkaz PATHPING třeba na Seznam nebo Google.

podívej se na traceroute, uvidíš přes jaké brány jde ten ping.Zkus bingnout na bližší bránu.Pak taky zkus pingnout ne z koncového zařízení (třeba upečený TPLink 802.11g) ale rovnou z modemu odkud vedou už dráty od pantáty kellnera. Sleduji rozdílCílem je příjít na to, kderé segmenty mohou za jak velké přírůstkyJako teoreticky by na to stačil traceroute, ale asi nějakým parametrem se tam dá nastavit počet pingů (tři kusy jsou ze statistického hlediska nepřesné, lepší tak 20)