» Poradna » Web a internet

Ping funguje, stránky sa nenačítajú.

Dobrý deň, zdravím všetkých.Týmto prosím o názor na môj problém s pripojením k internetu.Nepravidelne sa stáva, že po zapnutí počítača (pripojený káblom) nefunguje načítanie www stránok.Keď skúšam ping na 8.8.8.8, 1.1.1.1, alebo slovanet.sk , tak funguje.V tej chvíli nefungujú stránky ani na ostatných zariadeniach -laptop, mobil- pripojených káblom alebo wi-fi.Výmena routeru nepomohla. Zmena DNS tiež nie.Provider neeviduje žiadne hlásenia ani iné nefunkčnosti svojej siete v danej lokalite. Reset služieb a pripojenia technikom nič nezmenilo.Technik tvrdí že, po pripojení akéhokoľvek zariadenia do siete si nepýta IP adresu.Zhruba po pol hodine problém sám zmizne a internet dalších 23,5 hodiny funguje ok.Internet je optika 100/30 v paneláku na prízemí a odtiaľ káblom ku mne do routeru. Funguje 5 rokov vporiadku až posledný týždeň takto vypadáva.Ja si myslím , že problém je na strane providera, aký je Váš názor?

Odpovědi na otázku

Zabudol som dodať, že IPTV od providera pritom stále funguje.

ak problem nastava LEN pri zapnuti toho PC (ked ho 2 tyzdne nezapnes, 2 tyzdne je vsetko OK???), tak je problem jednoznacne PC. Ako uplne prve vymen kabel, ked nepomoze, vymen port na switchi/routri, ked nepomoze, daj do PC wifi kartu, ked nepomoze skus este nabootovat tvoj oblubeny linux z usb kluca. Problem pri nepravidelnych chybach je, ze sa moze dlho riesit...

Ale to robí na všetkých zariadeniach, nie len na tom jednom počítači.Pokiaľ sa v tej chvíli ked nefunguje internet od providera pripojím na nazdielaný hotspot na mojom telefone (mobilné dáta), tak internet funguje.

Jake DNS servery pouzivate? Stroje v LAN ziskavaji adresy DNS automaticky z DHCP na routeru? Pak bych zkusil prenastavit DNS prave na tom routeru.

ked pinguje domena.sk tak ma DNS spravne.. vo chvili ked interent nejde, treba z routra povytahovat uplne celu LAN a pripojit sa rovno na router cudzim notebookom. Ak to nepojde, tak je jednoznacne chybny router alebo linka.

Router som menil, nepomohlo.Ani pri priamom pripojení bez routeru internet nefunguje. Ping ano.

ked si vymenil router a stale to nejde tak ma problem provider. Ak ho nechce riesit, tak vymena providera.

No pokud pinga jen providerovu domenu, jeste neni vyhrano. Chtelo by to zkusit i nejake jine. (Nekteri provideri, neblahe pameti nekolik let treba i cesky O2, mivaji sve DNS v bidnem stavu a pak se mohou dit (h)ruzne divne vjecy.)Ale vyse psal, ze DNS menit uz zkousel. :o(

pouzivat dns providera a byt tak jeho rukojmi v dobe kdy se da pouzit rychle a bezproblemove DNS google (8.8.8.8) a dalsi je s prominutim pitomost.

Pokud mu DNS funguji spolehlive, pak je to idealni reseni. Za zbytecnou pitomost bych pak oznacil pouziti DNS nekde za devatero horama. Ale prakticky rozdil bude stejne zanedbatelny. (A to "v dnesni dobe" je nesmysl, treba takovy CESNET nabizel verejne DNS uz pred davnymi lety..)

ciste ze zkusenost za poslednich 15let ti muzu rict ze dns provideru (jakychkoliv) zlobi nasobne vic nez ty obecne google 8.8.8.8 - tam se mi nikdy nestalo ze by byl na ne nejaky velky ping a nerbo ze by to snad nekdy nejelo. Ale pamatuju si desitky pripadu za ty roky kdy DNS providera zpusobuje problem (ne konkretniho, ale obecne), nebo vypadne, nebo je pretizeny.. To je proste na dennim poradku.

Asi jde o volbu ISP. ;o)(Ikdyz o O2 uz jsem psal, takze tak jednoduche to nebude.)

8.8.8.8, 1.1.1.1 a 9.9.9.9 neni za devatero horama. Vyzkousej si to.

Diky, vyzkouseno mam. Pouzivam dlouha leta jako zalohu.

"Pokud mu DNS funguji spolehlive, pak je to idealni reseni."to mi rekni jedinej duvod proc je idealni reseni mit nastaveny DNS od providera?Naprosto spolehlive nefunguje ani jeden.. i velky hraci jako UPC, Vodafone, Casablanca meli nekdy problems DNS. O O2 se ani zminovat nebudu.Jedina vyhoda se nabizi v rychlosti protoze je ten server lokalne nejbliz, ale zminovane servery (8.8.8.8) maji napr. ping naprosto stejny jako ma vetsina beznych provideru.

Jasně, zatímco Google DNS funguje naprosto spolehlivě, bez jediného výpadku ...To byla od tebe hezká reklamní vsuvka.To děláš zdarma, nebo ti to někdo platí.U O2 jsem už od roku 2011 a od té doby si pamatuji pouze jeden případ, kdy mi nešel internet z důvodu problémů s DNS.Mezitím měly DNS googlu celkem dost výpadků.Netvrdím, že je to ideální a o poplatcích už nemá smysl vůbec se bavit, ale nemám důvod prostě jen tak nadávat, protože O2.Pokud se mu nechce používat DNS od ISP, pak může zkusit třeba ty od CZ.NIC.

Jedinej duvod? Zadne, opakuji ZADNE, DNS nebudou mit rychlejsi odezvu nez ty od ISP.Kazdy, opakuji KAZDY, DNS server muze mit nekdy poruchu, o lince k nemu plati totez. Takz si nechte od cesty ta kategoricka tvrzeni, ze ausgerechnet zrovna jenom providerovy servery jsou k nicemu. Technicky je to prece uplna kikotina.

pokud stale funguje ping na ip adresy ale ne zadani doemnovych jmen, hledej problemy v dns.. Pokud funguje ping na 8.8.8.8 tak funguje zaroven ping napr na seznam.cz ? Pokud ne tak si zadej DNS 8.8.8.8 primo na svem PC (ve vlastnostech sitove karty / TCP4 ). Az budou zadane DNS manualne a stale se nebudou nacitat weby, tak je jasne ze to neni problem DNS..

=> si nepýta IP adresu...Nastaviť všetko fixne a testnúť funkčnosť. Nedá sa potom vyhovárať, že si nevypýta adresu.Najlepšie to testovať bez routra. To sa potom nedá vyhovárať ani na router, že nefunguje a treba nejaký iný.

Hm.. to som presne urobil, lebo to chcel aj technik v Bratislave, s ktorým som to riešil po telefóne. Pripojil som počítač napriamo - technik to videl - a stejne povedal že nedostal žiadnu požiadavku na IP adresu.Zaujímavé je že sa to samo opravilo bez zjavnej príčiny asi za 30 min.Tak je to každý deň len v inom čase ale hlavne poobede alebo večer.Čo je zaujímavé IPTV funguje stále.

Tak si to daj písomne potvrdiť, že služba, ktorú ti dodávajú je funkčná a nemá výpadky a to hlavne v inkriminovaných časoch. Na základe toho môžeš robiť opatrenia. Trebárs si môžeš k tomu prizvať aj nezávislých expertov, ktorí môžu znova písomne potvrdiť niečo iné.

Tak to je jednoduchšie zmeniť providera. Stejne som už o tom uvažoval, lebo 100/30 mi už prestáva stačiť a Slovanet rýchlejšie pripojenie neposkytuje ani na optike.

mmnt, to je slovanet??? :D:D:D:D:D:D kks to si mal napisat na zaciatku. Zmen providera.

No vidíš, že vieš čo máš spraviť. Aké je to jednoduché, však?

Aha. Tak ty jsi připojil na přání technika počítač přímo na kabel a technik neviděl DHCP požadavek? Zásadní otázka: Dostal PC adresu? Jakou?Pokud dostal, ale špatnou, tak si možná nějaký uživatel v paneláku vystčil svůj DHCP server do providerovy sítě. Možná se pokouší o útoky typu man in the middle. A nebo neví, co dělá.

Pravdepodobne za to muze router. Muzes napsat, jaky router jsi vymenil za jaky? (znacky). Jsi schopen se sam podivat do konfigurace routeru?

Routre sú celkom 31.Asus RT-AC66U2.Asus RT-AC58U3.D-Link DI-524UPNemá to žiadny vplyv ak tam je ktorýkoľvek , lebo ani napriamo to v danej chvili nefunguje (okrem pingu na čokoľvek)Vidím to na zmenu providera, lebo hľadať takúto časovú poruchu je ...

Routery jsou celkem tri kde? Muzes nejak lepe popsat to zapojeni? Predpokladam, ze jsi postupne nekoupil dalsi dva routery kvuli reseni toho problemu.

Dlink bol dodaný s internetom pri zriadení, je to už dosť rokov. K vôli wifi (má len b,g) som kúpil Asus ac66u na ktorom prestala fungovať wifi 2 dni po záruke. Tak som kúpil Asus ac58u, ale to asi z problémom nesúvisí.Už som sa rozhodol na zmenu providera.Našťastie v našom paneláku mám možnosť optiky aj od iných providerov (telekom, upc, orange).Tak je problém uzavretý.

ked mas aj telku tak ber upc..