» Poradna » Počítačové sítě

Ping a připojení na 192.168.1.1

Dobrý den, potřebuji si nastavit router, ale nemůžu se připojit na webové rozhraní.Při pingování dojde k general failure. Na čistě nainstalovaném novém Win 10 to lze...Reinstaloval jsem ethernet drivery a zakázal nadbytečné, jako pro VMware...Nevíte co by ještě mohlo chybů způsobovat? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

192.168.1.1 je výchozí adresa LAN rozhraní NĚKTERÝCH routerů, kterou jde snadno změnit. Podívej se jakou adresu/masku/bránu dostaneš z DHCP routeru a zkus ping a http připojení na adresu výchozí brány, to je router

Zkoušel jsem, nefunguje. Router má IP adresu 192.168.1.1. Maska sítě /24, mou ip adresu jsem zkoušel z DHCP sereveru i statickou...Vypnul jsem a zapnul simple TCP/IP services....Stejně tak firewall, windows i Avast...echo packet funguje, můžu pingnout například google.com.

ty se bavíš o něčem a vůbec nenapíšeš o čem. Proč sakra nenapíšeš modelové označení toho tajného zařízení?

Jak připojit? Přes kabel? Přes WiFi?Stáhněte si návod k routru a uveďte jej do výchozího nastavení. V návodu najdete i výchozí adresu.Zkuste jiný prohlížeč.

Nejsem idiot Umím pracovat s ipconfig... A navíc jsem psal, že z druhého čistě nainstalovaného win 10 to jde...Jsem připojen Cat6 UTP RJ-45/RJ-45...Jen se ptám, jestli s tím nemá někdo zkušenosti, třeba nějaká aplikace nebo pravidlo firewallu to neblokuje... :)

General failure to háže, když není žádný interface přes který by ping mohl poslat. Tzn. třeba když není připojenej kabel.

Po síti LAN nemůžu pingovat nikam, ani na druhý router, který je zase připojený po 802.11AC.Do internetu, například www.google.com můžu pingnout a v poho se vráti.Při použití tracert dojde k chybě už na mém PC.

Skúsil by som vymeniť kábel, alebo reštartovať modem.

Ano, to jsem určitě nezkoušel :) Určitě to pomůže...Aha, tak oprava, nepomohlo :/

Skúste použiť IE

Vyřešeno, blokace byla službou nord-vpn... :D

Tak napiš Márovi ať to furt nepropaguje