» Poradna » Web a internet

Phpmyadmin error The mbstring extension is missing

Dobrý den,mám OS Windows 10, Apache 24, php 56, mysql 56. Po instalaci phpmyadmin, když napíši do prohlížeče http://localhost/phpmyadmin/ se objeví poznámka: phpmyadmin - error. The mbstring extension is missing. Please check your php configuration. Mbstring extension je vpředu bez středníku.Děkuji za pomoc.Boh.Schneider

Odpovědi na otázku

Opravdu nezáleží jestli je někde středník nebo ne, záleží jestli je mbstring extesion načtený nebo ne a to asi není, když ti to vypisuje, že načtený není.Je v phpinfu mbstring? (nejspíš ne)Máš správně cestu na ext dir v php. info? extension_dir = ...Asi jseš nějakej levej, protože já mám též:Win 10apache 2.4.16php 5.6.14mysql 5.6.27phpmyadmin 4.5.0.2a funguje mi to naprosto bez problému.

Jsem amatér který má zájem o webové stránky takže toho moc neznám, proto bych potřeboval poradit.V php.ini mám extension_dir = "c:\web\php56\ext"V phpinfo jsem našel extension_dir = c:\php, mbstring jsem tam nenašel.Dál si s tím nevím rady.Děkuji Boh.Schneider

V phpinfo máš:Loaded Configuration File cestu na php.ini a toto ini upravuj, upravuješ asi nějaké jiné.

V phpinfo jsem 'Loaded Configuration File' nenašel.

tak se koukáš špatně, je to hned asi 6-tá položka

Loaded Configuration File, v pravém sloupci je (none). Omlouvám se, seděl jsem si na očích. Boh.Schneider

🐷 Tak to ini při spouštění PHP načti, ne? 🐷V konfiguraci apache máš PHPIniDir, co to znamená si najdi.A pokud nejsi chopen si nastavit správně spouštění a načtení třeba ini php, tak si nainstaluj nějaký balíček, na netu jich je dost.

Děkuji Ti moc. Phpmyadmin se mi již načítá při zadání adresy do prohlížeče. Chybu jsem měl v httpd.conf v položce PHPIniDir = "c:/web/PHP" místo "c:/web/php56/. Dost jsem se s tím natrápil. Ještě jednou děkuji za odbornou pomoc. Boh.Schneider

Moje webové stránky hlasi poruchu: Tuto stránku nelze zobrazit kvůli vnitřní chybě.Pokud jste administrátorem tohoto webu, navštivte prosím stránku Xoops Troubleshooting Troubleshooting.Chyba [Xoops]: Nelze se připojit k databázi v souboru /users/zalohovane/2168/silvercarp.net/subdomeny/www/class/database/databasefactory.php line 34Uměl by někdo pracovat s nastavením phpMyadmin a Webftp. Díky za pomoc. www.silvercarp.net