» Poradna » Programy

PHP5 + Linux + Generátor uživatelů v systému

Ahoj Lidičky, mam takovej problémek. Děláme v zaměstnání server (už je hotov a kompletně nainstalován) a chtěl bych vytvořit webový formulář pro zajištění hostingu (zaměstnanců).Potřeboval bych z formuláře načíst proměnnou $username a $password, v tom problém nevidím, ale je tu jeden háček. Nevíte náhodou jakej php příkaz použít pro přímou komunikace se systémem na úrovni konsole ? ... ve stylu aby se po potvrzení formuláře provedl(y) tento úkon(y):adduser $username -p $password -g webusersmkdir /media/hdb1/webhosting/$usernamechown $username:webusers /media/hdb1/webhosting/$usernamechmod 755 /media/hdb1/webhosting/$usernameusermod -d /media/hdb1/webhosting/$username $usernamedíky moc, už mi docházejí nápady

Odpovědi na otázku

Příkaz je system(), ale fakt si dej pozor na zabezpečení, escapování toho jména a hesla apod.A taky budeš muset nastavit sudo, aby mohl webserver spouštět ty příkazy. Pokud nevíš co to všechno znamená, radši se do toho ani nepouštěj.

Clovece, ty si koledujes o problemy. Toto je velmi nebezpecna vec, na zaklade dat z formularu volat systemove prikazy na urovni root-a! Preco vlastne chces pridavat userov web-hostingu medzi systemovych userov??? Preco im nespravis samostatnu databazu?

omlouvam se za nepresnost, ale jedna se o Server, na kterem se !!!nebude!!! moct registrovat jinde nez v lokalni siti. Jde mi o to, aby mel uzivatel i pristup pres SSH a FTP :)