» Poradna » Web a internet

PHP webmail

Prosím o radu, chtěl bych provozovat webmail na své doméně. Neznáte někdo nějaký v češtině, s příjemným uživatelským prostředím a s nastavením pro danou doménu? Tak aby ho nemohl používat nikdo jiný, jen registrovaný uživatelé. Jedná se o rodinnou doménu,, cca deset mailů. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Office 365

Mě jde pouze o vlastní webmail, nikoli o online office. Ale kdybych náhodou do budoucna i o tuhle službu stál.. office365 umožňuje nastavit webmail na vlastní domnéně? Tím nemyslím použít vlaastní doménu pro mailové služby,ale nastavit webmail na konkrétní adresu, tedy aby se zobrazila přihlašovací obrazovka k přihlášení do webmailu zadáním vlastní webové adresy.

Office 365 Business Essentials - e-mail 50GB + 1TB OneDrive - je to bez offline (instalované) verze Office; pouze s online Office, které jsou i jinak zdarma.office365 umožňuje nastavit webmail na vlastní domnéně - anoPokud máš vlastní doménu, můžeš mít na ní cokoli si jenom budeš přát.

Jednoznačně RoundCube https://roundcube.net/

Podporuje i češtinu? Na těch stránkách o tom není zmínka..

a proč si za 20,- měsíčně nezaplatíš hosting třeba u forpsi (ale i kdekoliv jinde) a neušetříš si spoustu starostí ??Dle dotazu zjevně nevíš která bije a tak dost pochybuju že bys zvládl rozchodit vlastní mailserver..

Mě nejde o vlastní mailserver. Samozřejmě mám placený hosting, konkrétně u savana.cz Každý hosting má svůj vebmail. Já jen nechci k mailu přistupovat přes webmail. savana.cz ale přímo přes mojedomena.cz Proto si chci nahrát php mail na svůj hosting a tak přistopovat na webmail přímo zadáním adresy své domény. Instalovat php aplikace není problém, už jsem jich použil spoustu. Ale neznám žádnou vhodnou co se týče webmailu. Pár jsem jich už vyzkoušel, ale buď byly nepoužitelné a nebo bez podpory češtiny...

nějak asi nechápeš proncip hostingu ??i u savany máš v nejlevnějším hostingu za 25,- měsíčně vlastní mailserver v ceně (včetně webmailu samozřejmě), vidím tam neomezený počet schránek a prostor 5GB (mailbox 100MB). To jsou ale dost prehistorické parametry, např. zmiňované forpsi má za stejnou cenu 25GB na maily s gigovým mailboxem a třema verzema webmailu.

Spíše Ty nechápeš o co mi jde.. ano, Savana má mizerné parametryplánuji změnu,ale.. i savana má volbu ze tří různých webmailů. Což nic nemění na tom, že chci nastavit webmail na svojí doménu. Čili zadat adresu www.mojedomena.cz a tím se hned zobrazí přihlášení webmailu. Tak to mám i aktuálně nastavené, jen současný php mail klient je nic moc a hledám jiný. Forpsi má také mnoho webmailů, ale to nic nemění na tom že se tam přistupuje přes stránky forpsi. Já chci přes vlastní stránku..

jak jsem psal - to se nastavuje v DNS k dané doméně. stále nevidím problém.

No tak pokud chceš úplně vlastní stránku - chápu jako vlastní rozhraní webmailu - tak si jí musíš ale sám naprogramovat a pak někde vystavit. Třeba právě na FORPSI, tam si můžeš na PHP udělat, co chceš.

+ vlastní název serveru např. mail.mojedomena.cz si samozřejmě nastavíš sám v DNS a administraci správce domény. Vlastní mailserver na hostingu provozovatele kterej nabízí to samé v ceně se zálohováním a bez starostí je opravdu úlet.

Tak na to Ti stačí na DNS (tam kde máš záznamy tvé domény) nastavit CNAME mail.tvojedomena.cz > webmail.savana.cz .V čem je problém?

Problém je v tom, že chci "vlastní" webmail. Když nastavím DNS na webmail provozovatele hostingu, tak se sice dostanu zadáním adresy své domény přímo na webmail, ale bude tam všude logo poskytovatele a přihlášení může použít každý kdo má hosting od stejného poskytovatele. Já chci webmail nesvízaný jedním poskytovatelem, tak abych případně mohl nastavit vlastní vzhled, nebo byl univerzální a hlavně aby jej mohli využívat jen uživatelé s mailem na mé doméně.

a proč ? to tě tam to logo tak trápí ??

Tak přeci není podstatné řešit důvod mého požadavku. Prostě jej mám a jde o to zda a případně jak je jej možné realizovat A upřímě.. ano, to logo mi opravdu trápí a vše ostatní co jsem popsal. Chci prostě zadáním vlastní domény vstoupit do "vlastního" webmailu. Né do webmailu nějaké hostingové společnosti..

Tady jich par je: http://www.noupe.com/development/10-ajax-webma... ,ale prelozit si to asi budete muset sam.