» Poradna » Web a internet

Php script

Ahoj jde do tohoto scriptu vložit kódováni pro name a coments utf8?Předem děkuji za jakoukoli odpověď<?phpif (isset($_POST['submit'])) { $email = $_POST['email']; $name = $_POST['name']; $comment = $_POST['comment']; if ($name=="") { //pokud v proměnné $zprava není žádný znak echo "Nebylo vyplněno pole Jméno.";} // vypíše se chybová hláška if ($comment=="") { //pokud v proměnné $zprava není žádný znak echo "Nebylo vyplněno pole ZPRÁVA."; // vypíše se chybová hláška } else { // v opačném případě echo "Zadali jste tuto zpravu:<br />".$comment; echo "<br />Odesilatel: ".$email; $submit = mail("info@zdenecekamarketka.cz", "Vzkaz z webu od: ".$email, $comment, $name); if ($submit) { // pokud se mail úspěšně odeslal echo "<br />Mail byl odeslan."; } }}?>

Odpovědi na otázku

Kódování se vkládá do hlavičky pro celou stránku.A pominu-li nějaké znásilnění typu frame do kterého by se složitě vkládala jednotlivá políčka, tak definovat kódování zvlášť pro jednotlivá políčka nejde.

do hlavicky to nejde

Tím jste si odpověděl, není to možné.Tedy pokud máte pravdu. Jakože nemáte.

jde

By mě zajímalo proč uživatelský vstup cpeš do místa pro hlavičky v emailu.Viz. manuál:bool mail ( string $to , string $subject , string $message [, string $additional_headers [, string $additional_parameters ]] )