» Poradna » Programy

PHP problem

Prosim o technicku pomoc. Prevadzkujem kombinaciu Win98+APACHE+PHP.Problem : nemozem pouzit niektore funkcie, ktore maju byt standardne pristupne, napr. na funkciu   dbase_xxxxx  je reakcia: Fatal error: Call to undefined function: dbase_create() in anima.php on line 16alebo funkcia mysql_connect (ktora je zakladom fungovania mySQL) neurobinic, PHP sa akoby zacykli a uz ide vypnut len pomocou CTRL+ALT+DEL.a este jedna vec : neviem, co myslia v helpe vetou : "In order to have these functions available, you must compile php with mysql support by using the --with-mysql option." co s tym ?

Odpovědi na otázku

Ja se v tom teda moc nevyznam, ale zadne jine prispevky tu nejsou, tak se pokusim pomoct... to PHPko ma jakysi konfiguracni soubor, ve kterem jsou v casti Windows Extensions standartne zakomentovane knihovny pro tyto fce. Pokud jejich odkomentovani po rebootu nepomuze pak nevim v cem je zakopany pes.

Hmm, jenze ony to nejsou standardni soucasti PHP... Co je soucasti PHP se ovlivnuje pri kompilaci PHP, popr. jeste natazenim modulu. Obecne instalace modulu je jednodussi, ale pomoci vlastni kompilace (doporucuji) si skutecne muzete vybrat, co v PHP chcete a co ne.

Jenze ve windows se php vetsinou instaluje z binarek ... ja bych doporucil podivat se do toho php3.ini, mel by byt v rootu windows, konkretne bych se zameril na cast dynamic extensions - windows extensions