» Poradna » Programy

PHp-pomoct ss prikladem

AJk to ma byt?A mam to spravne? Nevim, jak to udelat abych to mohl vypsat.Diky<?phpfunction seznam_tridy($seznam){if ($zobraz_seznam=$seznam)$seznam=Array (1=>"Jana","Petra","Markéta","Ivana","Lucie","Dominika","D agmara","Jaroslava","Gabriela","Veronika","Radka","Romana ","Martina","Daniela","Magdaléna","Milada");return ($vypsat_seznam);echo    "Seznam třídy 3.c $vypsat_sezanm";}?>

Odpovědi na otázku

V podmínce if máš chybu. Jistě jsi myslel:if ($zobraz_seznam == $seznam)výpis seznamu:foreach ($seznam as $my_field) { echo "Jméno žáka: $my_filed\n";

Oprava:echo "Jméno žáka: $my_field namísto překlepu echo "Jméno žáka: $my_filed

jj diky

mam toto:<?phpfunction seznam_tridy($seznam){if ($zobraz_seznam==$seznam)$seznam=Array (1=>"Jana","Petra","Markéta","Ivana","Lucie","Dominika","D agmara","Jaroslava","Gabriela","Veronika","Radka","Romana ","Martina","Daniela","Magdaléna","Milada");return ($vypsat_seznam);}foreach ($seznam as $my_field) echo "Jméno žáka: $my_filed";  ?>a pise to:Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /3w/wz.cz/s/slovnikcs/php.php on line 13co s tim? mam spatne napsanou fce foreach, nebo return tam nema byt?

Ach jo :$seznam=Array (1=>"Jana","Petra","Markéta","Ivana","Lucie","Dominika","D agmara","Jaroslava","Gabriela","Veronika","Radka","Romana ","Martina","Daniela","Magdaléna","Milada");foreach ($seznam as $my_field) echo "Jméno žáka: $my_filed";?>Toto ti fungovat bude. Pokud jsi větší začátečník než já a nerozumíš plně funkcíma předáváním parametrů tak to nebal do funkce.

doporučil bych přečíst (alespoň zběžně) seriál o php na http://zive.cz/h/Programovani/Default.asp http://zive.cz/h/Programovani/AR.asp

Proboha. Tys obsal muj překlep. Tak naposledy a správně:$pocitadlo = 1;$seznam=Array (1=>"Jana","Petra","Markéta","Ivana","Lucie","Dominika","D agmara","Jaroslava","Gabriela","Veronika","Radka","Romana ","Martina","Daniela","Magdaléna","Milada");foreach ($seznam as $my_field){echo "Žák zapsán jako: $pocitadlo";echo "Jméno žáka: $my_field";echo "";$pocitalo++;}?>