» Poradna » Programy

Php po tricate: require()

Zdravim!Mel bych tu takovy zacatecnicky problem s php. V index.php je:V souboru DTD.txt se nachazi tohle:Dostavam hlasku ze Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in X:\[blabla]\DTD.txt on line 1.Nejsem schopen na ten zadrhel prijit. V index.php se includujou dalsi txt bezproblemu napr. o kus dal head.txt:Nevedel by nekdo, prosim?

Odpovědi na otázku

Ale ne! Ono to zere tagy Pokus 2.index.php:<?php require("DTD.txt"); ...DTD.txt:<?xml version="1.0" encoding="Windows-1250"?> ...head.txt:<link rel=" style sheet" type="text/css" href="web.css" />

A máš v konfiguraci PHP vypnuté shrot_open_tag (tj. aby PHP neopužívalo <? ale jen plné <?php )?

to netusim. nainstaloval jsem to pres instalator (ja vim nedoporucuje se to ) protoze se mi nechtelo projit manualni nastaveni. instalator mi php.ini nevyrobil. kde jinde se to da zjisit? PS: bezi to nad IIS (XP Pro -> verze 4 a vyssi?)

CHA! Mate pravdu!phpinfo() -> short_open_tag: OnA jak to zmenit?

No On změnit na Off  (a reloudnout Apache nebo co tam máš)

Asi jsem se zeptal spatne. KDE to zmenim kdyz nemam k dispozici php.ini?

Aha, teď koukám, že jsi psal, že to máš na IIS. Tak abych řekl pravdu, tak to jsem nikdy nenastavoval. Určitě to nemá php.ini?

ted jsem si uvedomil ze to je blbost aby to nemelo php.ini Nasel jsem (bylo to jinde nez jsem cekal) a opravil. Uz to funguje.Diky moc.