» Poradna » Programy

PHP nebo .NET

Zdravím všechny na žive.cz, měl bych na Vás prosím otázku ohledně PHP a .NET (ASP.NET). V čem je větší uplatnění v PHP nebo .NET popřípadně ASP.NET ? Jde mi o to, že již mám nějaké zkušenosti s PHP. Sice ne moc velké, ale něco málo jsem už dělal. A teď má cenu věnovat se PHP a dalším věcem, které k tomu patří ? A modlit se, abych sehnal dostatek zakázek a tím se uživil. A nebo raději věnovat čas sice něčemu jinému .NET(ASP.NET), kde by asi bylo možná větší uplatnění ? Ptám se, protože už nějakej čas se snažím sehnat cokoliv na čem bych se víc zdokonalil v PHP a tím bych měl šanci sehnat víc práce. Ale vetšinou jen marně čekám na materiály, které mi má druhá strana dodat a nakonec nic. Docela mám chuť se na celé php vyprdnout a jit do .NETU a zkusit to. Proto se Vás chcu zeptat jak je to s uplatněním ? Má někdo podobné zkušenosti ? Děkuji za odpovedi.

Odpovědi na otázku

A nějakou normální práci by sis najít nechtěl?

Ehm, jsi si jistý, že změna platformy vyřeší tvůj problém s nedostatkem zakázek, respektive s nedůvěryhodnými zákazníky?Jinak, jestli to děláš na volné noze sám, tak se nediv, že tě žádná slušná firma nechce.PrasatkoPee

pokud neseženeš práci pro PHP, tak pro ASP a spol ještě hůře, zejména jako freelancer

Pokud si chceš vybudouvat kariéru, tak bych začal s Java (v dnešní době nejpopulárnější, respektive nejžádanější), ale představa, žě tě uživí práce z domu je celkem najivní. Je to běh na delší trať, chce to budovat síť kontaktů a to není pro každého.

Jit delat nekam juniora (i po letech bych zase sel delat Javu, ale ani php nebo C# clovek nic nezkazi, pokud, obzvlaste v pripade php, nebude jeho mentor prase). Naucit se programovat praci z domova se temer neda, je lepsi mit nekoho, kdo te bude opravovat a vest.

Každá ze zmínených obou platforem se uplatňuje někde jinde. Ve skutečně komerční sféře je to jednoznačně dvojice java/c#. PHP tu v podstatě nenajdeš - to se ale zase uplatňuje u "malých " projektů vesměs typu "webové stránky firmy, restaurace , atd atd.".

Děkuji za reakce