» Poradna » Programy

PHP, Mysql, výběr dat podle aktuálního týdne

Jsem začátečník s PHP a Mysql a potřebuji pomoct.Na mysql serveru mám uloženou tabulku s daty, včetně čísla týdne.Při výběru dat z tabulky potřebuji vybrat všechna data pro aktuální číslo týdne.zkouším to při přihlášení do databáze přes funkci SELECT, ale nemůžu tam dostat ten aktuální týden. SELECT * FROM `data` WHERE tyden_s = ?????ORDER BY `den_zacatku`;Budu rád za jakoukoliv indícii.DíííkyWarenP.S.: nevím jestli jsem to nadefinoval přesně. rád upřesním...

Odpovědi na otázku

V php jsi zjisti číslo týdne v roce (způsobů je více) a předej ho pomocí proměnné do SQL dotazu.http://stackoverflow.com/questions/9567673/get-wee...

Díííky za reakci.Zkoušel jsem to takto: Ale nevím v jaké formě mám napsat proměnnou $tyden do příkazu SELECT WHERE.$tyden = StrFTime("%W");$data = mysqli_query($connection,' SELECT * FROM `data` WHERE tyden_s = ????ORDER BY `dtm_s`;');Nebo jsem mimo? :)

Zkuste 'SELECT * FROM `data` WHERE tyden_s =' . $tyden . 'BY `dtm_s`'; Prostě zřetězení stringů.Pro přístup do databáze je lepší použít parametrizované dotazy, zvlášť když byste vkládal data od uživatele.https://www.w3schools.com/php/php_mysql_prepared_st...

Super. Díííky.Nevkládám data od uživatele.Zdá se, že to funguje.Moc jste mi pomohl.Ještě se zeptám, jestli byste doporučil nějakou knihu pro začátečníka v češtině.Dííky

Dokumentace na php.net sice není česky, ale měla by být 100% správněZákldy jsou třeba na jakpsatweb.cz/php, tvorba-webu.cz/php, další najdeš googlem, ale třeba kosek.cz/php už chce víc než začátečníka.Těžko odhadnout chvíli kdy přejít na objektový model.Sebetlustší kniha ti nebude k ničemu, když tomu nevěnuješ práci a snahu

Díííky moc za rady. S přechodem na objektový model zatím asi počkám. Snad to člověk pozná sám, kdy. Ale určitě nejdůležitější je ta poslední rada. Člověk to podvědomě tuší, ale je důležité to vyslovit. :)