» Poradna » Programy

PHP GD ??? ako pracovať s obrázkami?

Potrebujem v PHP funkcie na prácu s obrázkami. Dal som najnovšie PHP 4.3.2, v ktorom by už mala byť knižnica na obrázky GD zabudovaná (aspoň to tvrdia na php.net).Stále mi ale vypisuje:Call to undefined function:  imagecopyresized() A skompilovaná knižnica php_gd.dll nikde nie je, všade nachádzam len zdrojáky...(PS: Idem pod WinXP+IIS)

Odpovědi na otázku

Vsak tam je. Jestli mas PHP v adresari c:\PHP tak je v adresari c:\PHP\extensions. Aby se pouzivala tak je nutny ji zkopirovat do c:\PHP.

No, nemam to tam. Adresar extensions tam nemam pravdepodobne preto, ze som stahol verziu s "no external extensions". Hlavne ze pisu, ze GD je uz built in a nie ako external.No nic, musim stahnut na pomalom modeme cele 6 MB PHP aj s extensions, pretoze na php.net som samostatne stiahnutelne extensions z nepochopitelneho dovodu nenenasiel.Apropo, chcem spravit nieco take, ze odoslat zmenseny obrazok. Rozmyslam, ze takto, ale ak je na to nejaka inteligentnejsia funkcia, rad sa necham poucit.header ("Content-Type: image/jpeg");if (isset($HTTP_GET_VARS['pic'])){ImageCopyResampled ($obrazok, ImageCreateFromJPEG ($HTTP_GET_VARS['pic']), 0, 0, 0, 0, 50, ImageSY() / (ImageSX()/50), ImageSX(), ImageSY());ImageJpeg ($obrazok, "", 50);}?>

no, ten kod som trochu zmrsil, spravne je to takto, a uz to ideheader ("Content-Type: image/jpeg");if ((isset($HTTP_GET_VARS['file'])) && (isset($HTTP_GET_VARS['Xsize'])) && (isset($HTTP_GET_VARS['compr']))){$obrazok = ImageCreateFromJPEG ("fotos/".$HTTP_GET_VARS['file']);$sizeX = $HTTP_GET_VARS['Xsize'];$sizeY = ImageSY($obrazok) / (ImageSX($obrazok)/ $sizeX);$obrazok_resized = imagecreatetruecolor ($sizeX, $sizeY);ImageCopyResampled ($obrazok_resized, $obrazok, 1, 1, 1, 1, $sizeX, $sizeY, ImageSX($obrazok), ImageSY($obrazok));ImageJpeg ($obrazok_resized, ""