» Poradna » Programy

PHP Formulář pro odeslání emailu

Dobrý den, učím se PHP a dělám si zkušební kontaktní formulář, ale zasekl jsem se, jelikož mi nejde odeslat mail jako takový... Formulář funguje, vyplnění, kontrola atd. Když ale kliknu na odeslat, tak mi do emailu nic nedojde. (Stránka běží na hostingu) Když mi to běží přes localhost tak mi to "vyplivne" zprávu: Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at &quot;localhost&quot; port 25, verify your &quot;SMTP&quot; and &quot;smtp_port&quot; setting in php.ini or use ini_set() in C:\wamp\www\Student\contact.php on line 64<?php // check for hacking simple prevetive against email injections function has_header_injection($str) { return preg_match("/[\r\n]/", $str); } if (isset($_POST['contact_submit'])) { $name = trim($_POST['name']); $email = trim($_POST['email']); $msg = trim($_POST['message']); //chech for header injections in email or name if (has_header_injection($name) || has_header_injection($email)) { die(); } if (!$name || !$email || !$msg) { echo "<h4 class='error'> ALL Fields required</h4><a href='contact.php' class='button block'>Go back and trz again</a>"; exit; } //add the recipent email message $to = "recipent@example.com"; // create a subject $subject = "$name sent you a message"; //construct message $message Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

nevidím že by jsi někde nastavoval mail server, takže to hledá mail server běžící na localhostu

A ten to potřebuje i když to potom běží někde na doméně?

A jak chceš poslat email bez mail serveru?

Asi moc dobře ne jak bys ho teda nastavil?

Na testovacie ucely ti stacia nejake fee mail servre, ktore bezia uplne v pohode na lokali..najprv si ho musis stiahnut, potom nainstalovat a nakonfigurovat. Priklady:https://www.hmailserver.com/http://www.mailenable.com/standard_edition.asphttp://www.evomailserver.com/ Pokial chces nieco narocnejsie, tak webhosting

Aby fungovala funkce mail(), musíš nakonfigurovat SMTP server v php.ini .

Ok a jak ho tedy nakonfiguruju tak, aby fungoval na serveru té domény?

PHP zkousej doma na svem PC. k tomu pouziij LAMP a tam si pak v PHP ini nastavis smtp treba seznamu a pak ti to na seznam dojde, uvudus. (za predpokladu ze tvuj ISP neblokuje smtp seznamu a povoluje odesilani jenz jeho SMTP. DAle na hostingu asi PHP.ini nenastavis, ale muzes nastavit smtp hostingu,a le to uz s Aminem hostingu projednavej

Ptal jsem se u poskytovatele domény a ten mi řekl, že jejich server umí funkci mail() bez nastavování parametrů. Jak je tedy možné, že to nefunguje?

v tom případě musíš ve From mít platného odesilatele z jejich domény...nemůžeš tam narvat jakoukoliv adresu (teda předpokládám že nemají povolený relay protože to by defacto byl spamovací server)takže to nejspíš u nich padá do koše

Takže nastavit to v tom kódu někde? Mohl byste mi prosím říct jak? (Promiňte, že se takhle blbě ptám, ale jsem fakt začátečník.)

Na kód jsem se nedíval, každopádně nefiltruje to mail příjemce? Co používáš za hosting? Já když použil php5.cz a poslal to na seznam mail, tak mi mail nepřišel, ale když jsem to poslal na google mail, tak přišel. Zkus ten mail poslat na google mail a pokud nepřijde teprve pak to řešit.

Tohle mám na Endora.cz, nevím jak myslíš filtrovat email příjemce? Ten formulář by měl sloužit na to, aby někdo mohl kontaktovat mě na můj email na Gmailu. Zkoušel jsem měnit příjemce (tedy mě) na adresy jak na seznamu, tak na googlu, žádná změna :/

No myslím to tak, že na serveru příjemce může být tvůj smtp na blacklistu, což se v případě free serverů může klidně pravděpodobně stát.Počky, zkusím to na php5.cz jestli mi to tvé funguje poslat na gmail.

Ael ten příjemce jsem já :D To že bych byl blacklistu? :D

Příjemce jsi ty, ale smtp server tvého poskytovatele by mohl být na blacklistu.Zkusil jsem tvůj okleštěný php kod:$name = "krakatoa";$email = "krakatoa@zive.cz";$msg = "ahoj svete";$to = "***tady je uvedeny mail***@gmail.com";$subject = "$name sent you a message";$message = "Name: $name\r\n";$message .= "Email: $email\r\n";$message .= "Message: \r\n$msg";$message = wordwrap($message, 72);$headers = "MIME-Version: 1.0\r\n";$headers .= "Content-type: text/plain; charset=iso-8859-1\r\n";$headers .= "From: $name <$email>\r\n";$headers .= "X-Priority: 1\r\n";$headers .= "X-MSMail-Priority: High\r\n\r\n";mail($to, $subject, $message, $headers);... a normálně to z php5.cz na gmail funguje.Zkus vyzkoušet toto, jestli ti to neodešle, tak je problém v tom blacklistu smtp na edoře.Jo a ten kod bych rozhodně upravil, minimálně změnil na utf-8 klidně ti ukážu jak.

Todle to má trošku jinou funkcionalitu, každopádně si z toho můžeš okopčit to utf-8, protože je to lepší jak to máš ty:<!doctype html><html><head><meta charset="utf-8"><title>mail</title></head><body><form action="" method="post"><input type="text" name="mail" value="@"><br><input type="text" name="predmet" value="předmět"><br><textarea name="zprava" cols="40" rows="3">Text</textarea><br><input type="submit" name="submit" value="Odeslat"></form></body></html><?function cs_mail($prijemce, $odesilatel, $predmet, $zprava){ $predmet = "=?utf-8?B?".base64_encode($predmet)."?="; $head = "From: =?UTF-8?B?".$odesilatel.PHP_EOL; $head .= "MIME-Version: 1.0".PHP_EOL; $head .= "Content-Type: text/plain; charset=\"utf-8\"".PHP_EOL; $head .= "Content-Transfer-Encoding: base64".PHP_EOL; $zprava = wordwrap(base64_encode($zprava), 78, PHP_EOL, true); return mail($prijemce, $predmet, $zprava, $head);}if ($_POST["submit"]){ $prijemce = $_POST["mail"]; $odesilatel = base64_encode("Moje Jméno")."?=<krakatoa@zive.cz>"; $predmet = $_POST["predmet"]; $zprava = $_POST["zprava"]; cs_mail($prijemce, $odesilatel, $predmet, $zprava);}

Info máš třeba i tu:http://diskuse.jakpsatweb.cz/

poskytovatele webhostinku jsem jako myslel

Tak takhle vypadal konečný soubor a stejně to nešlo :(<?php define("TITLE", "Contact us"); include('includes/header.php'); ?><div id="contact"> <hr> <h1>Get in touch with us</h1> <?php // check for hacking simple prevetive against email injections function has_header_injection($str) { return preg_match("/[\r\n]/", $str); } if (isset($_POST['contact_submit'])) { $name = "krakatoa";$email = "krakatoa@zive.cz";$msg = "ahoj svete";$to = "***tady je uvedeny mail***@gmail.com";$subject = "$name sent you a message";$message = "Name: $name\r\n";$message .= "Email: $email\r\n";$message .= "Message: \r\n$msg";$message = wordwrap($message, 72);$headers = "MIME-Version: 1.0\r\n";$headers .= "Content-type: text/plain; charset=iso-8859-1\r\n";$headers .= "From: $name <$email>\r\n";$headers .= "X-Priority: 1\r\n";$headers .= "X-MSMail-Priority: High\r\n\r\n";mail($to, $subject, $message, $headers); ?> <!-- Show succes mesg after email is set --> <h5>Thanks for contacting Franklins</h5> <p>PLease allow us 24h to reply</p> <p><a href="/final" class="button block">&laquo; Go to Home page</a></p> <?php Ukázat celý příspěvek

A nejlepší je, když to chci zkusit na tom php5.cz, tak mi to při registraci napíše tohle :DZ adresy '2a00:1028:919c:34ca:51dd:8bd7:ee2a:35f5' není povolena registrace domény

Tak to zkus z swebu na seznamu, je ke každému mailu tuším a teď jsem to zkoušel a odesílá mi to i z swebu tak to zkus místo php5.cz

Tak jsem to zkusil na webzdarma a funguje to :D je to záhada :D i ta původní varianta funguje :D nějaký nápad, čím by to mohlo být?

Dyť jsem ti to psal, asi je smtp endory na blacklistu. Poku tomu tak je, tak s tím nic neuděláš a na ty maily, na kterém je na blacklistu, prostě mail neodešleš. Tak zkus jestli jde odeslat mail z endory na seznam, atlas atd. třeba jej někdo nebude mít na blacklistu, případně použij jiný smtp server, například to udělej tak, že si skriptem z endory pošli informace na skript na wz a z tama teprve odešli mail.

Nebo se prostě přihlas na nějaký mail a odešli to z nějakého mailu na nějaký mail

Dobře :D díky moc za pomoc :)