» Poradna » Programy

PHP a XPath - atribut má odpovídat jedné z několika hodnot

Jak mohu pomocí XPathu (používaného v rámci PHP scriptu) najít všechny uzly, jejichž jeden atribut nabývá jedné z několika možných hodnot?Příklad XPath dotazu:/OBCHOD/ZBOZI[@KATEGORIE='$kategorie1' OR @KATEGORIE='$kategorie2' OR KATEGORIE='$kategorie3']Toto bohužel nefunguje, takže bych to potřeboval udělat jinak. Nebo je to tak, že to prostě nejde? :( Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Omlouvám se, před tou třetí kategorií je taky zavináč, takže to vypadá takhle... abyste nemysleli, že chyba je způsobená tím:/OBCHOD/ZBOZI[@KATEGORIE='$kategorie1' OR @KATEGORIE='$kategorie2' OR @KATEGORIE='$kategorie3']

Ruším dotaz, ono to takto funguje, měl jsem překlepy v hodnotách těch atributů Pardon.