» Poradna » Web a internet

PHP a ruzne druhy napojeni na DB

Zdravim. Najde se tu nekdo,kdo ma prehled v ruznych zposobech napojeni PHP na ruzne typy DB? Jako je napriklad PDO, ODBC, ODBC unified, Mysql, mysqli, historicke, stavajici a budouci pristupy atd? Plus pak je moznost pouzit PDO a v ramci connection stringu se odvolat na ODBC.Zatim jsem nevygooglil zadne prinosne cteni a mne osobne by zajmalo v tom mit prehled..Diky za tipy, odkazy a tak.. (ne, nejde o bakalarku ani nic takoveho. Jen osobni zvidavost)

Odpovědi na otázku

Řekl bych, že asi nikdo nebude hledat různé odkazy na neurčité články k neurčitému problému. Přehled si musíš vytvořit sám. Jiné by to bylo pokud bys řešil konkrétní problém. Doporučil bych hledat informace v angličtině, pak toho najdeš víc.

Tak osobně a zvídavě pohledej - informací na internetu je spousta - bez angličtiny se neobejdeš.

Doctrine DBAL

Ahoj, zkus se podivat na orm frameworky. V PHP nedelam ale urcite neco takoveho existuje. Hibernate(Java), typeorm(javascript) zkus najit neco podobnebo ale pro php

Nechápu oč ti jde. To ti nejde php.net?https://www.php.net/manual/en/refs.database.php