» Poradna » Web a internet

PHP + MySQL - nalezení a vypsání

Dobrý den,dělám si stránku a potřebuji:Když mám tabulku "data" a v něm "md5" a "file"Vím to co je napsané v "md5" a z php potřebuji pomocí toho zjistit a napsat to co se nachází v "file"....V html a php se trochu orientuji ale v mysql moc ne...

Odpovědi na otázku

Nauč se dělat s PDO, todle je rychlonávod:http://jecas.cz/pdoNo a pokud umíš php tak ti z toho pak bude jasné, co použít.

Střelím od oka, pokud máš těch názvů pro jedno md5 víc tak:$dotaz = $pdo->prepare("SELECT file FROM data WHERE md5 = ?");$dotaz->execute(array($md5));$data = $dotaz->fetchAll();foreach ($data as $soubor) { echo $soubor["file"];}

A místo "data" bych spíš použil "soubory".

A místo "file" tak "název".

Děkuji moc,po přečtení článku a napsání kódu co zde je vše funguje jak má... děkuji!