» Poradna » Ostatní

PHP - array

Robim php skript a mam takyto problem:

potrebujem vyvolavat polia z array na funkcie, jeden za druhym, az pokym vsetky funkcie so vsetkymi poliami neprebehnu.

vedeli by ste poradit na to nejaky skript? vdaka moc

Odpovědi na otázku

Bud uz je to moc dlouho co jsme se rozdelili a zapomel sem po slovensky nebo nevim. Opravdu netusim co tim chtel basnik rict.

no kurnik, vzpomnel ze zapomnel domnenku o pomnence ... uz toho blbu

mam funkcie. a tie funkcie su momentalne vyuzivane pre jednu premennu s nazvom $url.

ja to chcem tak, aby som tie iste funkcie mohol spustit za sebou pre asi 50 premennych (teda predpokladam, ze ich bude treba dat do array).

a ked sa tie funkcie pre kazdu tu premennu (rsp. kym v array uz nezostane ziadna hodnota ktora este nebola vyuzita pre funkciu) urobia, skript skonci.

chapeme sa? :)

Co tak foreach ?? Alebo jednoduchy for ?? Mozno Ta nechapem, ale neviem, co je na tom na riesenie, zakladne cykly

problem v tom ze som to nikdy nerobil ;)

Problém je asi v tom, že jako začátečník netušíš, že i funkci lze předávat jako parametr celé pole.
A ano, jak píše nějaký kolega nade mnou, díky konstrukci foreach lze cele pole prochazet.

$Mesice = array('Leden', 'unor', 'brezen');

function vypisMesice($Mesice)
{

foreach ($Mesice as $Mesic) {
echo $Mesic;
}

Kod vypise pole obsahujici libovolny pocet mesicu.