» Poradna » Programy

Photoshop. Po výměně disku za nový na něj nejde ukládat z photoshopu.

Měnil jsem starý disk D: za nový. Nyní mám čerstvý prakticky prázdný disk 4TB. Když na něm otevřu obrázek ve photoshopu a pracuji na něm, tak poté nejde uložit, protože photoshop mi oznamuje, že nelze uložit, protože disk je plný. Nedokážu přijít na to, co se mu nelíbí. Mohou to být nějaká nastavení oprávnění? Všechno ostatní mi funguje normálně, na disk zapisuji, mažu etc. Nastavil jsem si ho také jako primární odkládací disk, ale nefunguje to úplně stejně. Photoshop se mi spustil až poté, co jsem mu doplnil další odkládací disky. Prostě odmítá na ten nový disk cokoli uložit, i když to otevře. Dokáže někdo poradit?

Odpovědi na otázku

Nastav si na disku vlastníka na sebe.

Safra. Měl jsem to upřesnit. Používám stále Win7. U disku jsou povolení k zápisu pro skupiny Authenticated users, SYSTEM, Administrators. Jen skupina users toto povolení nemá. Změnil jsem to na povoleno, ale nepomohlo to. Jakési označení vlastník nikde není abych to mohl změnit.

pokial má tvoje konto Admin prava tak tým padom by mala byť. v groupe Administrators takže tým to nebude

U ostatních disků, které mám ale plné, je to nastavení ovšem stejné a tam to funguje bez problémů. Sakra.

Odkládání je totéž, jako předvolba "Ukládání" ???

Není. Odkládací disk je úložiště, kam si photoshop ukládá dočasné soubory během práce. A ukládání je klasika. Upravím fotku a uložím ji. Jen ne na nový disk, protože mi to nejde.

No a nemáš to Ukládání předvolené na nějaký plný disk ???

A jakoupak verzi Photoshopu používáš?Jestli to nebude verze 7 a s tím spojené omezení viz: https://www.zive.cz/poradna/photoshop-7-ce-na...