» Poradna » Programy

Photoshop PDF

Dobrý den, ve volném čase se věnuji grafice a zajímalo by mě když uložím plakátek (A5-300dpi) z Photoshopu v tiskové kvalitě do PDF (uložit jako...>Photoshop PDF) u kolonky Barvy zaškrtnu CMYK poté dám v tabulce Kvalitní tisk. Uloží se mi to v PDF.Moje otázka je, zda to stačí, a je to nyní uložené a připravené pro tisk či zda to musím ještě otevřít v PDF (Adobe Acrobat) a dát to uložit jako PDF-X.

Odpovědi na otázku

Ne. To by mělo stačit. Ale je to jen rastr.Drtivá většina tiskáren Tě vyhodí, protože používají vektor Illustrator bo Corel.

Píšeš nesmysly. Drtivé většině tiskáren je jedno (a z principu musí být) co bylo podkladem pokud dostanou soubor pdf se všemi náležitostmi.