» Poradna » Programy

Photoshop CS6 problém s automatickým prolínání vrstev

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo z vás má zkušenosti z photoshopem. Ale z5 k věci. Dneska jsem si stáhl triální verzi s originálních stránek photoshopu, všechno funguje jak má až na jednu věc a to automatické prolnutí vrstev. Když to udělám jak podle návodu tak jak od kamaráda tak mi to stále nefunguje. Mám tam problém ten že když si na to teda kliknu tak se mi ta vrstva jako ta co je nahoře nezmizí nebo se prostě nespojí a nedají se ty stejné barvy.

Odpovědi na otázku

A sakra, to už jsou zase nějaké prázdniny? Popis problému jak noha. Možností prolnutí vrstev je asi milion - čeho vlastně chceš docílit? Na co si teda klikneš? Proč by ta vrstva jako ta co je nahoře měla zmizet? Má-li zmizet, pak ji prostě smaž. Mají-li se dvě vrstvy sloučit, označ si vrstvy, které se mají sloučit kliknutím na ně (při tom drž CTRL) a po kliknutí pravým tlačítkem myši na vybrané vrstvy zvol Merge layers (nebo Sloučit vrstvy v šeském PS). Chceš-li vrstvy prolnout zvol způsob prolnutí a nastav procenta krytí (opacity) a procenta vyplnění (fill) - tím změníš "účinek" prolnutí. Chceš-li prolnout jen části vrstev, vytvoř nejdřív masku a na tu aplikuj třeba štětcem bílou nebo černou podle toho, která část vrstvy má být průhledná. No a hlavně si naštuduj práci s vrstvami, je toho rozhodně víc než na jeden příspěvek v poradně.

https://www.youtube.com/watch chtěl bych to udělat tak jak v tomto videu nebo podle tohoto tutorialu https://www.youtube.com/watch jsem to úplně stejně krůček po krůčku a stejně když jsem klikl nahoře v menu > úpravy > automaticky prolnout vrstvy. tam si vyberu ty panoramata a kliknu na ok tak se mi to nějak podělá a neudělá se co ve videu