» Poradna » Programy

Photoshop CS2

Používám Photoshop CS2 a potřebovala bych nakreslit tři objekty, které budou mít mezi sebou stejnou vzdálenost. Je možné ve Photoshopu zobrazit přesné umístění objektů? Předem moc děkuji

Odpovědi na otázku

Zobrazte si pravítka: Zobrazení-Pravítka a objekty si přesuňte na plátně kam chcete.

Případně přes Zobrazení-Nové vodítko a vodítka si nastavte jak je potřeba.

a co takhle pouzit nastroj rozmisteni?

Použití pravítka a vodítka mi přijde nepřesné..
Kde najdu nástroj pro rozmístění?

Nevím, co vám na tom připadá nepřesné. Vždyť si mřížku i pravítka můžete zobrazit s potřebnou přesností třeba na body. Úpravy -Předvolby-Jednotky a pravítka.

Nepřesné v tom smyslu, že jsem myslela, zda nelze zobrazit vzdálenost po ose.

Bohužel nepoužívám Photoshop - vystačím si s PaintNet -em (free). Ovládáním velmi připomíná Photoshop, takže byste s ním neměla problémy. V paintNet-u stačí
1) zkopírovat původní objekt
2) nová hladina
3) vložit objekt ze schránky do nové hladiny
4) hladiny - rotate/zoom - x/y pan podle jednotek v px nebo cm
5) totéž s třetím objektem
---
Musí to být rastrový obrázek ?
Lze také použít vektorový editor InkScape s jeho přesným nastavením a výsledek převést do obrázku.

Nevím, jestli Lenka umí v AP pracovat s vrstvami, to jsem jaksi předpokládal, je to asi totéž, co ty tvoje hladiny. Je asi jasné, že pracuje s bitmapovými objekty, když používá bitmapový editor Adobe Photoshop.

Jinak, to, co ona chce, je asi : Označit objekt-Úpravy-Libovolná transformace. Pak lze přesně nastavit pozici x a y objektu v dané vrstvě, případně i v jedné vrstvě.

Moc děkuji, to je přesně to co jsem hledala.

PS: Nevíte, kde najdu nástroj pro vyhlazení nakreslených objektů?

OT: photoshop za takovou cenu pro amatéra? a pak že lidi nemaj love