» Poradna » Windows (a jiné OS)

Photoshop 7 CE na W10

Předmětný Photoshop mi bezproblémově fungoval na W7, po jejich změně na W10 nemohu naskenované soubory z tiskárny (současně i skener) uložit. Vždy se objeví informace, že je soubor zamčený a nějaký mě nejasný odkaz na odemčení ve exploreru. Můžete mi někdo poradit jak pomoci? Nejsem ovšem žádný IT ale obyčejný uživatel PC. Předen děkuji, Petr.

Odpovědi na otázku

Jestli chceš radu, dej sem přesné znění té informace (nejlépe foto).

Nevím jak foto obrazovky vložit, píši tedy text: Nelze uložit kopii jako "C:\Users\Petr\Desktop\PP.psd",protože soubor je zamknutý. Pomocí příkazu 'vlastnosti' ve Windows Exploreru soubor odemkněte. OK.

Máš-li disk 1TB a větší, pak se PS 7 takto chová protože pro tuto situaci nemá předdefinované chybové hlášení. Už jsem o tom psal.

Photoshop 7 pracuje bez problému na WIN 10/64 bit. Jedný problém může nastat při velikosti disku víc než 1TB, ten produkty před uvedením řady CS neviděly

taky PS7 CE na Win10 pouzivam a zadny problemy nemam. Disk mam mensi.

Nevím o jakém disku s velikostí větší než 1TB, mám takový jen externí (1,5TB). Nicméně co je třeba udělat aby bylo pracovat Photoshopu dále? Díky za radu.

Nastavil jsi korektně ACL?

Omlouvám se za svoji nejapnost, ale nevím co je "korektní nastavení ACL". Jsem jen uživatel, nicméně díky za marný pokus o radu. Potřebuji to více rozvést, mohu Photoshop přeinstalovat, mám origo disk.

Přeinstalaci nic nepokazíš a možná,že tam je i ten problém.U Windows 10 a to tu zdůrazňuji už nějakou dobu je třeba instalovat a někdy i spouštět jako správce.Tím se vyvaruješ případným problémům.

ACL = Access Control list.https://en.wikipedia.org/wiki/Access_control_listJe pravděpodobné, že dokumenty z původního profilu nebudou dostupné v jiném, to by byla bezpečnostní chyba.Pokud nezvládneš nastavit ACL, svěř to odborníkovi.Pokud jsi neinstaloval Photoshop s admin právy, opakuj instalaci:pravomyš na Setup -> Spustit jako správce.

Provedl jsem podle pokynů přeinstalaci, včetně předchozího smazání PS, před spuštěním 'setup' v nabídce instalace PS jsem použil, pravomyš, instalovat jako správce, ale výsledek je stejný ať to spustím standardně nebo jako správce. Díky za radu, ale tudy asi cesta ke zlepšení (uložení otevřeného souboru v PS-stále to hlásí, že je soubor uzamčený-viz výše) nevede.

Můžeš zkusit jestli by pomohlo převzetí vlastnictví souboru případě nastavení přístupových práv. Ovšem tady není místo na vysvětlování, najdi si na webu jak na to, není to složité.

Není chyba jen díky antiviru Defender a v nastavení řízený přístup ke složkám? Máš ho zaškrknutý? U programu open(libre) office mi to taky nechtělo nic uložit, když to bylo zapnuté. Stačí dát program do výjimek. Nebo to vypnout.

Kde se prosím to "nastavení řízený přístup ke složkám" nachází? Nemohu jej jaksi najít, děkuji za radu.

Musíš se proklikat. Nastavení Windows-aktualizace a zabezpečení -zabezpečení Windows-ochrana před viry a hrozbami-nastavení ochrany před viry a hrozbami-spravovat nastavení-ochrana před ransomwarem. Fakt, že nastavení ve w10 je hodně nepřehledné, zdlouhavé a zdvojené(zůstavají stále ovládací panely). Hodně zdaru.