» Poradna » Web a internet

Pevné připojení k internetu

Zdravím, Měl bych dotaz. Máme k starému bytovému baráku natažený telefonní přípojku. Jeden byt kde začíná ze zdi přípojka a krabice využívá pevný internet od O2 po kabelu. Telefonní kabel je rozvedený po celém domě už před xx lety. Teoreticky lze v dalším bytě přes telefonní kabel zřídit další internet od jiného poskytovatele?? Nebude se to rušit?? Děkuji v tom jsem laik.

Odpovědi na otázku

ten dalsi byt musi byt ale napojeny na cetin zvlast. Nemozes byt napojeny 1x a mat 2 pripojky na internet. Mozes ale z toho jedneho internetu napajat oba byty.

Úplně se to podle Vašeho dotaz nedá rozklíčovat, ale pokud vede kabel z Vašeho bytu "ven" do rozvodů bývalého O2, dnes CETINu tak ano, můžete si zřídit vlastní xDSL přípojku, s volbou operátora, případně i Bonding, nabízí-li ho u Vás operátor

Omlouvám se za nepřesnosti, ale v tom domě bydlím krátce a nevím jak byla prováděna instalace kabelů. Jediné co se podařilo zjistit, že do domu ve výšce 2 patra je veden jeden telefonní kabel do vnitřku bytu 2.patra kde je větší krabice 30x30 přidělaná na zdi. Z té pak vede do podlahy jeden viditelný kabel , který je pak vyveden jinde v 2.patře bytu a tam je napojen router s internetem od O2. V bytě v 1.patře svisle hned po zmiňovanou krabici je ve zdi telefonní přípojka, kde se ptám zda internet od T-mobilu by tam fungoval. Takže asi budu muset pozvat technika...

Cetin by měl mít někde v dokumentaci, kolikapárový kabel vede do vašeho baráku. Tedy objednej u vyhlédnutého poskytovatele zřízení další přípojky a je na nich, aby zjistili, zda je to možné, nebo ne.

Děkuji za informaci.