Pevné nastavení IP v routeru

Zdravím. Mám menší problém s nastavení pevné IP adresy v routeru Zyxel NBG-416N. Jde o to, že pro připojení na internet potřebuju v počítači nastavit pevnou IP, bránu, DNS server atd. S tím není problém. Ale nevím, kde toto mám zadat do routeru, aby právě se tvářil, že on má tuto IP a poté bezdrátově k routeru bylo možno připojit onen počítač. Poradí mi někdo jak na to ? Předpokládám, že by snad nemělo jít o nic složitého.

Odpovědi na otázku

Nastavuje se to do WAN rozhraní.

no to jsem samozřejmě zkoušel, protože to mi přišlo takové "první na ráně". Tam jsem mohl nastavit IP, masku podsítě, bránu, DNS server. ... Notebook poté připojím přes wifi k routeru (v něm jsem ale smazal toto pevné nastavení a nechal tam, aby si tyto věci automaticky získal z routeru) a prd, internet nefunguje.

U některých providerů je ještě nutné naklonovat MAC z počítače.

MAC adresou by to býti nemělo. Ve smlouvě o MAC adrese zařízení na kterém by internet byl povolen není zmínka.

Tak si zavolej někoho, kdo tomu rozumí. Rozhodí to za 2 minuty. Ty nad tím budeš maturovat několik dnů a výsledek nejistý.

Pokud přece jen chceš ztrácet čas, tak nejdříve vyzkoušej, jestli ti jede internet po drátě přes LAN porty.

No vždycky jsem doufal, že tomuhle rozumím, nikdy jsem s tím neměl problém, veškeré věci si dělám sám :) ... A ano, vím jak divně to teď zní :D

A pokud chci internet po drátě, tak potom tu pevnou IP adresu tak jako tak zadávám v routeru a nebo v routeru je vše prázdné a tyto hodnoty jsou napevno nastavené v počítači ?

Aha, no raději si něho zavolej HNED a netrap se tím. Nemá to cenu.

Pro rozchození a konfiguraci nepoužívej hned wifi, připoj notebook kabelem.
Nastavil si to správně, tvou IP adresu musí mít router na WAN portu, spolu s původní maskou a výchozí bránou.
Dál je potřeba aby LAN port routeru měl IP z jiné sítě než WAN port (občas se to podaří) a hodí se, aby DHCP server přiděloval klientům mimo IP i adresy DNS serverů.
Po zapojení routeru by měl fungovat ping z PC na LAN routeru (která musí být výchozí bránou pro počítače), na výchozí bránu u poskytovatele (pokud to šlo i před instalací routeru), IP DNS serverů a DNS servery musí odpovídat na dotazy (test příkazem nslookup).
Tvoze zpráva "...a prd, internet nefunguje." neposkytuje dost informací pro další řešení

Díky, zhruba takovou odpověď jsem potřeboval :)

A co, funguje?

Nevím, kouknu na to až na konci týdne, dřív se k tomu routeru nedostanu :)