» Poradna » Počítačové sítě

Pevná linka a 2 telefony

Mam pevnu linku - 1 cislo a klasicky telefon. Medzicasom som ho ale vymenil za Gigaset bezsnurovy telefon. Chcel by som spravit takuto vec: pripojit oba telefony k 1 kablu. Bude mi stacit len RJ 11 rozdvojka alebo nieco ine? Nepiste mi prosim Kup si este jedno sluchatko, to nepotrebujem. Potrebujem vyuzit aj klasicky telefon. Pozor, nieje to VoIP. Je to klasicka pevna linka od telekomu. Dakujem za rozumne odpovede.

Odpovědi na otázku

ano, bude ti stačit rozdvojka... a že ti to bude drnčet na obou naráz s tím doufám počítáš

ano, a ked budem chcet pocuvat na druhom telefone, ktore tlacitko stlacim?

Tlačítko? Snad jen zvedneš sluchátko, je to přece paralelní linka.

cize paralelny hovor 2 osoby kazda do svojho telefonu

Inteligentní rozdvojka.Zvoní na obou, kdo zvedne první, vyhrává. Druhý telefon pak neslyší hovor toho prvního.

Pořiď si základnovku a několik ,,sluchátek" to bude nejjednodušší řešení, když už bez toho pevného nesmyslu nemůžeš být.