» Poradna » Ostatní

Petice s kvalifikovanýcm certifikátem

Nemá někdo tip, jak na petici s el. podpisem či přes datovou schránku, která by počítala počet došlých hlasů a uměla vypsat jména petentů ?

Odpovědi na otázku

Hlasy petentů bez certifikátu nebo bez DS tě nezajímají?

Ne, nemá to právní váhu. Podpis kliknutím na petici nelze bez certifikátu / datové schránky ověřit.

Mám pocit, že s certifikátem to sice bude mít právní váhu, ale zase počet petentů se bude limitně blížit nule

To bych si tak jistý nebyl. I ty ho určitě máš .

Proc myslis? Ja treba nevim o nikom z okoli / rodiny, kdo by mel kvalifikovany certifikat. Pokud nedelas anketu mezi konkretne zamerenou skupinou lidi, kde by se kvalifikovany certifikat dal rozumne predpokladat, tak ma JackBrno nejspis pravdu.

A datovou schránku ? Já mám obojí .

No vidis, ja ani jedno.

To je bohužel klasický omyl ve stylu "podle sebe soudím tebe". Tobě to připadá normální, protože to už nějakou dobu máš. Ale velké většině občanů to normální nepřepadá, protože nic z toho nepotřebují. Takže tím požadavkem vyloučiš z petic většinu občanů. A to se vyplatí

Budeš se divit, ale nemám, k čemu by mi byl? Jen kvůli živnosti mám datovku. Ale vážně, můžeš si být jistý, že tímto požadavkem na ověřování certifikátem nebo datovkou si velmi výrazně snížíš počet možných petentů a posuneš se pouze do kategorie mladších a vzdělanějších, kam opravdu nepatří většina populace.

O tuto kategorii mi jde nejvíc .

Počkat počkat, a od kdy má petice nějakou právní váhu? Pokud vím tak peticí nemůžeš nikomu nařídit co se má udělat. Nejlepší čeho můžeš docílit je, že se to někde dostane na projednání, kde si to přečtou. A když se pak rozhodnou že na tu petici budou z vysoka kálet tak s tím nic neuděláš.

A to je další věc Právní váha hlasů v petici je fajn, ale žádná petice nikoho k ničemu nezavazuje, jen k tomu pokecání o ní. Takže svazovat to ještě nutností certifikátu nebo datovky, aby pak bylo výsledkem jen 10% možných podpisů proti tomu, že by takové podmínky nebyly, to není moc chytrý nápad.

Samozřejmě právní váhu má, pokud chceš, aby bylo místní referendum projednáno (pro zjednodušení jsem použil nepřesný výraz "petice") veřejně na jednání zastupitelstva.https://frankbold.org/poradna/spolky-a-zapojeni...

Takže díky tvému zjednodušení je tu už 3 hodiny řeč o ho... o hodně jiné věci.

Nic zásadního se nezměnilo, pořád jde o el. podpis / DS .

Ono to máš jedno. Vzhledem k tomu, že petice podmíněné vlastnictvím certifikátu nebo datové schránky se bude účastnit jen nepatrná část možných petentů, zcela jistě se ti nikdy nepodaří překročit potřebné počty, aby se peticí někdo zabýval.

Dříve také říkali, že věci těžší, než vzduch nemohou létat...

Však on také nikdo neříká, že elektronické podpisy nefungují. Jen je to stejná blbost, jako když budeš chtít, aby každí přiletěl petici podepsat letadlem (které také lítá i když je těžší než vzduch).

To je nesmyslné srovnání. Nikdo neříká, že petice s certifikátem nebude fungovat. Jen to, že na takovou petici se ti každý vykašle, protože ty prostředky má k dispozici jen minimum lidí. Ty jsi asi měl pocit, že jsi vymyslel nějaký převratný projekt a napakuješ se na tom, že? Tak sorry, že ti kazíme iluze

Chtěl jsem jen poradit známému . Já už napakovaný jsem . Až budeš někdy na Tahiti, Bora-Bora, dám si s tebou drink v baru Bloody Mary's .

Jasný, a teď tu o Červené karkulce Ale stavím se.

Český petiční zákon nezná elektronickou petici. Takže zda ji zastupitelstvo vůbec přijme je věc druhá.

Zákon ale přijal el. podpis a DS jako plnohodnotné místo klasického podpisu.

Nevím, ale každopádně by asi bylo lepší použít bankovní identitu, tu má skoro každý.

to je takříkajíc "z bláta do louže"

Mám písemně, že lze podpisy pro místní referendum podat s el. podpisem, nebo přes datovou schránku .