» Poradna » Mobily

Periskopický zoom vs.teleskopický zoom

Zdravím,jaký je rozdíl mezi teleskopickým zoomem a periskopickým zoomem.Díky.

Odpovědi na otázku

Zkus si zjistit, co to je periskop. Pak možná pochopíš ten rozdíl sám

Proč by snažil? On se vždycky najde někdo, kdo mu to sem přežvýká, i kdyby to bylo jen přímá úměra vs. nepřímá úměra.

Internet ti funguje. Použij vyhledávač.

Rozdíl bude samozřejmě v konstrukci, teleskopický zoom bude klasický, který používá naprostá většina fotoaparátů, tedy čočky axiálně za sebou, při zoomování se posunují a mění celkovou délku objektivu. Kdežto periskopický zoom využívá princip periskopu, čočky se pohybují v tubusu a celkové rozměry optické soustavy se nijak nemění, ale je třeba ještě pomocí zrcadel nebo hranolů měnit směr světla. Pokud si pamatuji, tak periskopické zoomy se používaly u vodotěsných fotoaparátů, kde není třeba řešit utěsnění objektivu při jeho vysunování.

Díky moc za velmi pěknou odpověď. Někteří uživatelé by buď měli odpovídat k věci, nebo raději nepsat nic. :)Ještě jednou díky. :)

Zato někteří tazatelé shnilí jak veš, si nejsou ochotni ani nejjednodušší informace sami. Trpí nějakou paničkou hrůzou ze samostatného použití Google a potřebují, aby jim někdo informace předžvýkal. Je smutné, že takoví lidé mají také volební právo

Jako fakt nevím, ale někteří lidi asi fakt kvůli vyspělým technologiím leniví. Dneska máme skvělé prostředky pro získávání informací (Internet, Google...)...

Takže tato poradna to může rovnou zabalit, když máme ty vyspělé technologie, ne? Ale co pak budou mít na práci místní plkálisté, když jim to tu zavřete?

Tak poradna určitě neslouží k tomu, aby tady někdo za líné lidi hledal snadno dostupné encyklopedické informace a opisoval je sem Poradna složí k tomu, aby se poradilo, když má někdo nějaký problém.

jj, periskop mívaly takové ty odolné nebo naopak tenké foťáky, kde buď nechtěli aby z toho něco lezlo ven, nebo potřebovali do tenkého těla nacpat zoom.