Peocesor a Správce úloh ?

Dobrej :)Mám nově sestavený PCVšechno šlo hladce....Instalace OS atd.Jenom se mi nějak nezdá to že po každém zapnutí Správce úloh tak mi to na pár sekund napíše u Procesoru využití 60-70% a pak to hned klesne na těch pár procent...Pokud je to nenormálně stáva tak mi odepište jak to spravit.DěkujiSestavaZákladní deska : MSI B250 PC MATEProcesor : i5 7400 (3.0 ghz)RAM : Kingston 2x4gb DDR 4 2400MHz black seriesGrafárna : MSI GTX 1050Ti x 4G OCZdroj : Be Quiet 500W

Odpovědi na otázku

Kupil si si procesor asi preto aby pracoval.Ked naozaj chces aby procesor nepracoval, nezapinaj pocitac.

Já bych řekl že je to normální a není to něco co by jsi měl řešit.

Pri spustani spravca uloh, ten analyzuje vsetky beziace procesy, sluzby... takze zatazenie procesoru je v tedy normalne.

Zkus použít mozek... Logicky, to zobrazení správce a načtení procesů samo o sobě procesor taky musí na chvíli zatížit. Takže to je těch pár sekund s 60-70% po spuštění správce.

Každá aplikace na nějakou dobu musí vytížit procesor, protože musí např. vytvořit okna, ikony....spustit různé metody (funkce), prostě "něco" provést. A to na nějakou tu sekundu procesor vytíží. Nenáročné aplikace ho vytíží jen na zlomek sekundy (ale i taková špička se ve správci úloh zobrazí), náročně na delší dobu, i mnoho sekund. Takže je to normální.