» Poradna » Programy

Pentium II 233Mhz ... a přehrávání filmů, řešení!

Mám starší a stále výborný notebook IBM ThinkPad 600. HW údaje ze Sandry: procesor Intel Mobile Pentium II 233 MHz, L2 512kB, chipset Intel 82443BX/ZX 440BX/ZX, paměť 224 MB SDRAM 66MHz, CDROM Sanyo CRD-S372B (24x).Přišel jsem na způsob, jak na této sestavě přehrávat filmy pod Windows (zkoušel jsem i výbornou live distribuci Linuxu Geexbox, ale na mém HW nefunguje).PC1 bude cílový HW, na kterém poběží OS pro přehrávání filmů; PC2 bude "silnější" PC, na kterém se bude cílový OS připravovat.Existuje Windows XP Embedded, což je (zjednodušeně řečeno) operační systém, který se poskládá z jednotlivých komponent tak, aby na cílovém HW (PC1) splnil požadované funkce. Pro úspěšné "složení" vlastního WinXP Embedded je třeba znát specifikaci cílového HW (PC1).1) Ze stránek MS lze stáhnout Windows XP Embedded Studio ("Studio"), to nainstalovat na nějaký "silnější" PC (PC2) do WinXP. V něm se pak z jednotlivých komponent složí výsledný WinXP Embedded pro cílový HW (PC1).2) Po instalaci "Studia" na PC2 najít prográmek TAP.EXE (nebo TA.EXE), který se spustí na PC1 ve Win2k/XP (TAP.EXE) nebo pod DOSem (TA.EXE). Vytvoří soubor device.pmq obsahující informace o HW obsaženém v PC1.3) Tento soubor device.pmq se importuje ve "Studiu", na jeho základě se vygeneruje device.sld, který se použije při "skládání" OS pro PC1.4) ... následuje sestavení OS, ověření závislostí ... výsledkem je funkční (alespoň teoreticky) WinXP Embedded schopný bootovat na cílovém HW (PC1).5) Na PC1 se vytvoří primární oddíl (nejlépe jako 1. v pořadí, i když lze nastavit i jiný), zformátuje se pod souborovým systémem např. FAT32 (FAT16, NTFS). Nabootuje se ze spouštěcí diskety (např. Win98) a spustí se program BOOTPREP.EXE (dodávaný se "Studiem") - upraví boot sektor pro bootování WinXP Embedded na PC1.6) Vytvořené soubory pro OS WinXP Embedded se zkopírují na tento oddíl na PC1. Restart PC1 a systém začne bootovat (pokud je vše správně). Spustí se FBA, který se postará o instalaci ovladačů, inicializaci atd ...7) Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Hm, trochu se divím, že to nikoho nezajímá, a je to tak dlouhej příspěvek! Pavel, autor

mno me by prislo ekonomictejsi tam nacpat slackware + mplayer kterej by jel pres framebuffer.. bude to mit tak mozna 50 mb ...

mam dojem ze jeden zmami na stejnem notasu ma Slacka a normalni Xka a frci v pohode bez nejakeho omezeni

No jo, ale já o Linuxu nevím zhola nic ... snad za pár let Zkoušel jsem na několika PC fantastickou distribuci Geexbox (má jen 6 MB) na přehrávání filmů, ale zrovna na tomhle notebooku to nefunguje (škoda!).Pavel

framebuffer? to jde i jinak?

Zajímal by mě důvod 90-120 denního omezení. Je dán čím?

To omezení je dáno tím, že jsem si nekoupil licenci No ale stačí to tam zase nakopírovat, spustit a bude to fungovat další 3 měsíce a tak pořád dokola; nebo by šlo vrátit datum zpět, k přehrávání filmů to ničemu nevadí.Pavel

Dík za odpověď.

ahoj,prave resim dilema, odesel mi disk na not. dell (latitude CPt, celeron 333MHz, 64Mb,...). jeste jsem nekoupil novej.Kdyz koupim novej rekneme 20 - 40 Gb  pujde mi vubec nabootovat ?asi to bude chtit i dalsi ramku. Vite jakou ? jsou nejake typy (sloty) ? nebo proste neco koupim strcim to tam a ono to naskoci ? :)jaky OS pokud mozno stabilni ?  DIKY

Nechápu proč se ptáš tady?Co kdybys teda napsal jakej OS hodláš používat? Odhadem bych řekl, že tam můžou být moduly so-DIMM, stáhni si od výrobce specifikaci (pokud nemáš papírovej manuál) a tam najdeš typ, frekvenci atd ...Pavel

no uz je to tady no...pokukoval jsem po w2000 ale nevim nevim. Nebo nejakej linux pro lamy ? :)manual od not je nekde v propadlisti dejin :(((((( ale neco jsem uz nasel...

To mi neříkej, že Dell nemá na webu jeho specifikaci a manuál v pdf ... takovej IBM toho tam mám mraky.Výběr OS ... taky záleží co na tom notebooku chce dělat, jaký programy používat a tak. NA to si budeš muset odpovědět sám.Pavel