Pentium g645 i5 2500

Dobrý den,mohu vyměnit procesor pentium g645 za i5 2500?

Odpovědi na otázku

S největší pravděpodobností ano. Na 100% se to dozvíte ve výčtu podporovaných procesorů u vaší tajné základní desky.

Mám to chápat tak, že chcete koupit tohle těžítko a dát jiný procesor? Proč si nekoupíte něco pořádného rovnou?Pokud to už doma máte, tak to lze rozdělat a na tu desku se podívat. Nicméně na 99% tam bude nějaký vlastní výtvor přímo na zakázku pro Lenovo. Zda pak je pro silnější procesor uzpůsobené napájení, a zda je vůbec pro daný procesor podpora v biosu, těžko říci. Musíte prostě najít specifikace té desky.

Tady bych se bal, ze to nemusi dat zdroj.. Byvaji v tom silene kramy, jen tak tak dimenzovane na puvodni sestavu.

Zdroj bych dokoupil.

To byste jiste mohl. Jenze ho pak NEpripojite k zakladni desce, ma nestandardni konektor!A puvodni zdroj bude na 99% chaby 240W kram. https://www.pc365.co.il/images/LENOVO_M82.pdfZAVER: At uz zamyslite cokoli, prastara kancelarska znackova sestava NENI dobrym vychozim bodem pro jakekoli upravy HW. Tohle NEKUPUJTE!

tak já bych se zas nebál tam tu i5 dát, lenovo určitě dělalo tyhle stroje i s i5 nebo i7, pokud to nezazdí z nějakého důvodu bios, tak výkon zroje ani nějaké napájecí kaskády bych neřešil, ty procesory nežerou nějak zásadně odlišně

Dej si facku. 250W Fortron 80 Plus Bronze se silnou 12V větví. Ostatní napětí se dělají na desce. Konkureční Dell a HP používají Delty.Problém té sestavy tkví v něčem jiném - její cena je úplně mimo, protože se loni prodávala za 1399 Kč.

za podobnou, ba i nižší cenu jde podobná sestava s i5 koupit rovnou, třeba na aukru se občas objeví

Do toho bych nešel, jestli to máte v plánu kupovat. Tyhle brandované sestavy mohou mít různé whitelisty (tj. povolený HW), takže upgrade něčeho takového se stává noční můrou. Nehledě na to, že po takovém updatu to bude pořád krám stěží na net. + může být problém se zdrojem (jeho výkonové dimenzování a pokud má nějaké specifické rozměry tak i jeho výměna).Pokud už to máte, nezbývá než to otevřít, podle desky zjistit co podporuje za HW, zjistit, jestli má zdroj dost výkonu...já bych do toho nešel.

Ta sestava samozřejmě žádné blacklisty a whitelisty nemá. Po vložení SSD (120 GB za 400 Kč, 250 GB za 700 Kč), výměnu za i3 nebo i5 (400-800 Kč) a rozšíření na 8 GB RAM (2 GB po 100 Kč) z toho bude raketa. Ovšem za férovou cenu - tato je mimo.