Pentium g4620 x i3 7100 X ryzen 1200x

Dobrý den, budu si stavět PC a nevím který zvolit procesor. Na pc chci hrát hry ( GTX 1050ti, prostě low budget herní PC)Pokud byste mohli poradit který a proč ocenil bych to, moc se v tom nevyznám :) Pentium g4620 x i3 7100 X ryzen 1200x

Odpovědi na otázku

V případě že hry, které budeš hrát nebudou umět využít 4 jádra - G4560 - vyšší výkon na jedno vlákno.V případě že hry, které budeš hrát budou umět využít 4 jádra - Ryzen 3 1200 - výkon na 4 vlákna dobrý, ale na jedno vlákno mizerný.i3-7100 jen v případě, že budeš potřebovat co největší výkon na jedno vlákno - vysoké takty.(a ano, ty CPU jsem trochu pozměnil schválně)

G4560 nejsou a budou cca za měsíc. Pokud vůbec. ☺

V dnešní době za ty kačky už G4560 není i díky své (ne)dostupnosti zajímavý procesor. Aktuálně za nižší cenu dostane G4600, která má dokonce celých 100Mhz navrch ! :)))))https://www.czc.cz/204103,204104,204102/kody

Za mě Ryzen 3 1200 a okoukat některou z levnějších desek + RAM, které umožní přetaktování. Budeš muset počkat na to, až bude někdo referovat reálné zkušenosti, protože v recenzích je taktují na deskách okolo 10 000 Kč. Bez přetaktování to totiž nemá smysl.

Nojo, jenže když to pak spočítáte, tak jste cenou úplně někde jinde. I kdybyste vzal to nejdražší Pentium (G4620), tak jste o pětistovku níž než s Ryzenem. Taktovací deska proti netaktovací u Pentia další pětistovka, paměti pak třetí pětistovka. No a když těch 15 stovek raději vrazí do lepší grafiky, tak to ten Ryzen už procesorovým výkonem stejně nedohoní.A tazatel chce hrát hry, o ničem jiném se nezmiňuje. Tím nechci říci, že je ten Ryzen špatný, jen prostě Pentium vyhraje ve dvou speciálních případech. Buď když nehrajete hry vůbec a stačí integrovaná grafika a nebo naopak, když hrajete jenom hry a ušetřené peníze vrazíte do lepší grafiky. No a tazatel je holt ten speciální případ, kdy Ryzen prohraje.Pokud by tazatel dělal i něco jiného mimo těch her, tak bych mu ten Ryzen doporučil taky.

Blbost. DDR4 2400 stojí do obou stejně. U Intelu je nepřetaktuje, u AMD musí hledat kompatibilitu. Dvoujádro je některé nové hry už příliš slabé.3 000 Kč - Ryzen 3 1200 / Core i3-7100500 Kč - chladič s heatpipe2 500 Kč - G46201 800 Kč - DDR4-2400 Crucial Balistix (měl by jet snad všude, konkurence stojí +/- stejně)2 000 Kč - Gigabyte B250M-D3H2 100 Kč - MSI B350M Gaming PRO - prý na ní jde Ryzen 3 rozumně taktovat - nevím, zda je to pravda - je to údaj z nějakého návodu, co mi dal vyhledávač

Pokud se bavíme o taktování, tak se asi nebavíme o pamětech na 2400 MHz, že? No a paměti na 3200 MHz jsou při 8 GB asi o pětistovku dražší.Tu i3 do toho netahejte, tu jsem nedoporučoval. Chladič s heatpipe potřebujete možná na Ryzen, ale na Pentium ne, takže rozdíl bude ještě větší, než ta pětistovka.U těch desek jsem nepochopil, proč na Pentium vybíráte desku za 2100, když totéž vám poskytne deska MSI (když už ji doporučujete pro Ryzen) za 1600 s tímtéž čipsetem (B250).A pak mi ukažte jedinou hru, která pojede pomaleji na Pentiu s o 15 stovek dražší grafickou kartou.Prostě jste typický AMD fanatik, co místo aby doporučoval jejich produkty tam, kde to má smysl, tak je doporučujete všude, čímž dělá AMDčku medvědí službu, protože ti lidé pak budou naštvaní ne na vás, ale na AMD.Ten Ryzen 3 je skvělá volba proti i3 a je to dokonce skvělá volba do herního počítače proti i5 (když využijete téhož principu a pořídíte za ušetřené peníze lepší grafiku). Ale proti Pentiu to prostě dobrá volba do herního počítače není.

Tak jasně ke Kaby Lake může může vzít zdroj Evolve, desku za 1 500 v holobytu a celý to namontovat do krabice od bot a večer to zajíst launchmeatem z kuřecích drobů a mouky, zapít pivem z Lídlu za 3,50 Kč a chvástat se, jak ušetřil.Vliv pamětí na výkon u takto očesaných procesorů (jako je R3) nemá smysl řešit - kde není výkon v základu, tam ani smrt nebere. Každopádně do vydání Coffe Laku je R3 konkurenceschopný - pak ho asi přejmenují na Sempron a ještě zlevní.AMD v kategorii R5 jsem nedoporučoval jindy - je to odpad a R7 pouze jednou, protože chtěl někdo sockoidní workstation za 35k s ECC. Threadreaper je ostuda s výkonem, který měl Xeon E5-2687W už v roce 2012. Tak mi laskavě nenadávej do AMD fanatika. Joudo.

*nedoporučoval nikdy

Mimochodem, použitelné základní desky s AM4, které zvládnou provozovat paměti DDR4-3000 a výše, nestojí 3 000 Kč, ale alespoň 5 000 Kč a jsou v hlavní vlně upgradování AGESA. Například mnohokrát vychvalovaný Asus PRIME X370-PRO je odpad nejhrubšího zrna očesaný až na krev s čínskými kondenzátory.Pokud někdo chce brát vážně taktování Ryzenu R7, tak jedině desku na způsob CROSSHAIR VI HERO prodávaného za 6 000 Kč. Což ale ekonomicky přestává dávat smysl, protože za tu cenu má buď výkonnější výběhový LGA2011-3 v plné palbě (Asus X99-WS) nebo o něco málo pomalejší Core i7-7700K s Asusem Z170-A za 3300 Kč (někdy s přidaným buzzwordem gayming/mining).Zkrátka a dobře - současné AMD je několika modely konkurenceschopné, ale jinak je takové nemastné a neslané, jako první Phenomy po opravě TLB bugu (xx50). V náročnějších operacích je hodně brzdí skutečnost, že jsou to slepence a data musejí cestovat přes CCX.

Lžeš Honzíku... už jen G4600 za 2500? Tak si laskavě (a to u velkého prodejce - viz výš) odečti 250Kč...

Omlouvám se, zmiňoval jsi 4620 - moje chyba ! Neměl bych tak v sobotu odpoledne chlastat. Promiň !

Neomluvaj sa. Mozno je to nemoralne, ale zivot je potom krajsi.Pocuvat len, ze Severna Korea zacne radioaktivnu valku, ze globalne oteplovanie vyzene Arabov a Africanov do Europy, ze 80% potravin obsahuje skodliviny, ze dobre uz bolo a nebude ...To naozaj chce troska Borovicky.

Házení perel sviním.

Je snad špatně, že tu hledám rady, když mi ostatních příspěvcích nikdo neporadil ?

Dej si "+"!JEDNA sestava == JEDNO vlákno, neslušný fakane!

Alespoň mám vychování a nenadávám někomu jen proto, že někam napíše svůj dotaz. A pokud je to, co píšete, nějaké zdejší pravidlo, tak se omlouvám, ale píši sem poprvé -_-

To je obecné pravidlo všude, vychovaný jedinec si nedělá z lidí hloupé šoufky!