» Poradna » Ostatní

Pentax zrcadlovky

Jake jsou rozdily mezi Pentax *D a K10 D ?

mam Nikon D70 ale ted jsem chtel koupit hromadu starych objektivu - i od Nikonu ale i dalsich
jako Zeiss, Myiama a dalsich s M42

a zjistil jsem ze se na to D70 absolutne nehodi a ani vyssi typ D200 na tom neni o moc lepe
(kupodivu to plati i pro jejich vlastni objektivy z 60 tych let - pry )

ale na tohle je udajne nejlepsi Pentax nebo Canon, takze jsem zacal uvozovat o digitalnim tele Pentax jde mi spise jen o obrazovou kvalitu a pak o maximalni kompatibilitu se starymi obkejtivy + starymi objektivy jinych znacek + pres redukci objektivy s M42

funguje ta stabilizace i na M42 ? a lisi se najak od tech uplne nejnovejsich digitalnich Pentaxu (nebo Samsung=dvojce Pentaxu ?)

stacila by mi i ta prvni digitalni zrcadlovka ?

Odpovědi na otázku

Takže, jakýkoli objektiv s M42 jde na Pentaxu použít (s redukcí). Stabilizace samozřejmě pracuje.

Pentax nemá se Samsungem cokoli společného, je to samostatná firma. Co se týče foťáku asi jedna z nejlepších, Nikony a Canony jsou proti Pentaxu dětské hračky.

Rozdíl mezi "D" a K10D není nijak výrazný, prakticky se jedná o totožné modely, ale K10D používá čip Pentaxu a "D" používá čip od Sony, který pořizuje horší fotky

stará skla přes m42 redukci občas používám na Pentaxu K-x. Stabilizace funguje, jen je potíž s některými čínskými redukcemi z černého elox. hliníku (stojí mnohonásobně méně než origo), které "nezkratují" kontakty na těle a foťák si pak myslí, že tam není žádné sklo. Trocha smirkového papíru to ovšem pořešila - stačilo trochu obrousit jen ten kousek redukce, co přiléhá na kontakty a už to jede v pohodě. K-x se při nasazení skla zeptá na ohnisko a podle toho zjevně nastaví stabilizaci. Záchytné ostření funguje uspokojivě.