» Poradna » Ostatní

PDF

Dobrý den, potřebuji zmenšit PDF soubor který má 13 MB na cca 3 MB.
Potřebuji dát důležitý dokument na Webový stránky a 13 MB je příliž mnoho.
Zároveň musí zůstat dobře čitelný.
Je nějaký vhodný prográmek?
Děkuji, Marek

Odpovědi na otázku

To je text s obrázky? Kolik to má stránek? Je to text nebo naskenovaný text?

Je to územní plán obce který potřebuji dát na úřední desku obce na Web.
Jedná se o 17 sránek textu + 15 stánek map.
Ale pokud to nepůjde, tak se nic neděje, musel bych se poradit s administrátorem stránek.

mnozstvo dat = mnozstvo mb, s tym sa nic neda robit. da sa to zmensit, len tie mapy budu horsie citatelne - treba skusit, aku kompresiu ta grafika este znesie. alebo to rozdelit do viac suborov, kazdu mapu zvlast.

vytlac to znovu do pdf (napr. v pdf-factory) s redukovanym rozlisenim a vyssou kompresiou obrazkov (predpokladam, ze tie zodpovedaju za velkost toho suboru - ak je to parsto stran textu, tam sa nic moc usetrit neda).