» Poradna » Programy

PDF odstranění textu pod textem

Dobrý den,získal jsem soubor ve formátu PDF. Soubor má 105 stran textu, obrázků, bodů atd. Na každé straně je do úhlopříčky velkými písmeny pod samotným textem hláška: "platnost tohoto dokumentu je od 1.1.2016" Soubor jsem otevřel v programu nitro pdf reader. Klasický text lze uchopit a upravit. Světlá hláška však uchopit nelze. Můžu zaslat print screen, pro lepší představu.Ví někdo, jak text odstranit?Díky

Odpovědi na otázku

Nevím jistě, ale řekl bych, že tohle bude někde v nastavení vlastností dokumentu.

Pokud to neobsahuje "citlivé" údaje, zkus mi ho poslat na emailbezuchar - pečenáč - seznam.czzkusím, co se s tím dá dělat.

Máš právo na úpravu dokumentu?ANO:Adobe Acrobat:Menu -> Dokument -> Vodoznak -> Odstranit všechny výskyty v dokumentu.NE:Zapomeň na to.

Právo na úpravu dokumentu mám. Respektive text můžu měnit, ukládat a žádné upozornění, ani blokace se neukázala.Postupoval jsem podle návodu a výsledek:"Adobe Acrobat DC nemůže v tomto souboru najít vodoznak k odstranění. Pokud vidíte vodoznak, pak nebyl přidán v aplikaci Adobe Acrobat DC nebo Adobe PDFMaker a nemůže být proto detekován."Kdyby měl ještě někdo další nápad, jsem pro.Díky všem za snahu, jsem se zase něco přiučil.

Tak jsem si s tím trochu pohrával a zjistil jsem, že můžu "vodoznak" označit a smazat ručně.Dokument-Upravit (tahem myší označím text a del smažu)Při označení se mi v pravé části programu vybarví OBJEKTY, nikoli formát písma.Dostáváme se tedy do fáze, jak hromadně odstranit objekty...? :)

zdravím, treba použiť soft od firmy Soft Orbis, s tým to funguje, použil som ho.. https://www.softorbits.net/remove-watermark-from-pdf...