» Poradna » Programy

PDF editace

Ahoj, v práci občas překládám magazíny z AJ do ČJ a někteří dodavatelé posílají scripty v PDFku. Je otravné to přepisovat ručně včetně timecode a dalších informací, co potřebují střihači. Existuje nějaký soft, kde se dají přímo přepisovat PDFka, nebo něco, co to přelouská do DOC, aniž by bylo rozj.... formátování? zkoušel jsem pár PDF to DOC online variant, ale buď se to nepřevede celé, nebo to dělá z bloku textu nesmyslně "neviditelnou" tabulku atp. Všechno to zbytečně zdržuje... Díky moc

Odpovědi na otázku

placený Adobe Acrobat

Na konverziu je asi najlepsi ABYY Fine reader. Jedna sa vsak o konverziu systemom OCR, takze to moze aj rozj.... formatovanie a aj text nemusi vzdy byt 100% ok.

Prevádzať pdf to doc je dosť zložité. Lepšie je editovať priamo pdf. Osobne mám odskúšané a odporúčam: http://www.iceni.com/infix.htm

můžeš zkusit free soft PDFedit, nebo možná placený FlexiPDF vyjde pořád levněji než plnotučný Acrobat:http://www.softmaker.com/en/flexipdfa upravíš to rovnou v PDF. Nebo si kup OCR ABBYY Finereader, to tohle umí taky dobře.

Jakýkoli pdf editor. Bývají vesměs ovšem placené. A ty zdarma výjimky nestojí obvykle za nic...

Adobe Acrobat - mas na to 30 dnu...