» Poradna » Web a internet

PDF a virus

Čau, dnes jsem si hledal nějakou pomoc do školy a na internetu sem hledal různé příklady na procvičování, a když jsem klikl na první web tak se mi neotevřela stránka ale stáhlo se mi PDF, a když sem to otevřel tak se mi ve stažených souborech nad tím PDF objevilo Debug a když sem na to klikl tak to byl poznámkový blok a tam byly nějaká čísla atd. Chci se zeptat jestli jsem nestáhl PDF kde je virus, jestli ti teda vůbec jde. Když jsem PDF otevřel tak prezentace vypadala věruhodně.

Odpovědi na otázku

Jistě,že můžeš takto stáhnout i virus a když si nejsi jistý proč stažený soubor nedáš zkontrolovat přes virustotal. https://www.virustotal.com/gui/

U toho pdf byly i stránky školy, měli chráněnej web a pc sem nechal projet dvouma antivirama a ani jeden nic nenašel takže asi ke vše ok? Ne?

No tak asi OK,ale u toho virustotal máš i URL tam zkopíruješ stránku a uděláš kontrolu zda je OK.

Vieš ty, čo ten Debug vôbec znamená?Asi nie.Znamená to, že PDF súbor je otvorený k editácii. A pri editácii sa otvára (ako u teba) poznámkový blok - otvára sa editácia súboru v jednom z niektorých programovacích jazykov.Ale tie "úpravy" (Debug) je skôr určené pre tých, ktorí to ovládajú - obyčajný BFU (ako ty) nemá ako taký **** klikať na všetko, čo vidí. Musíš aj hlavu používať (čo asi nepoužívaš).