» Poradna » Windows (a jiné OS)

Pdf a fotka

Prosím o radu...jsem laik...psala jsem životopis ve Wordu, stáhla si z netu jakože tiskárnu doPdf, která to převede do formátu pdf. Vše ok....akorát fotka, kterou jsem upravovala ve Wordu různým stínováním /resp. fotka vrhá stín/ či zesíleným okrajem se mně v tom pdf. souboru znázorňuje zamlženě...tohle zaměstnavateli nemůžu poslat. Jedině kde je dobře, když u ní max změním velikost. Ale docela jsem si s tím dala práci, tak bych to chtěla nechat s efekty.....díííík

Odpovědi na otázku

Jedině vyzkoušet jiný převod.Např. Word 2016 to umí uložit přímo do PDF.

Fotku neupravuj ve Wordu

OT: 'jakože' tiskárna? To už neříkají ani třináctiletí. Asi to nebude rada jsou čekáš, ale obecně se podobně upravované fotky (stíny, rámečky) na prezentačních materiálech považují za nevhodné.

Jo je to výstup jako tiskárna.

Stínování a jiné efekty v životopisu je dost blbý nápad - životopis má být strohý a přehledný zdroj informací a ne ukázka výtvarné realizace autora/autorky.Jinak osobně doporučuju jako virtuální tiskárnu používat PDF Creator, který je již vyzkoušený a prověřený.

Ve Wordu jde dokument přeci převést přímo no pdf

záleží na tom, ve které verzi pracuje.