PCI parallel adapter a Fujitsu Siemens Econel S2

Potřebujem rozšířit server Fujitsu Siemens Econel 100 S2 o paralelní port. Koupili jsme PCI kartu od Axago, ovšem poté, co jsme ji do serveru fyzicky nainstalovali, počítač ani nenastartuje (není možné ani vstoupit do BIOSu). nemáte s tím někdo prosím zkušenosti? Byla by řešením karta od jiného výrobce (ta naše je Axago)? nebo máme zkusit koupit kartu do PCI-e slotu? Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Je třeba, aby verze sběrnice PCI desky a karty byly totožné. Např.PCI 2.2

Pokud jsou odlišné, liší se její šířky v bitech nebo i frekvence.

Tam je základ možné komunikace.

Pak je ještě třeba vhodný driver.

No, jak na to koukám. Tak ne té desce je pravděpodobně PCI verze 2.3, zatímco ta karta je verze 2.1. V tom by tedy mohl být zakopaný pes. Zkusím najít kartu, která by byla v té verzi 2.3.

tam pes zakopaný určite nieje,pes zakopaný bude v konflikte irq,ktorý sa pri vložení karty so serial/com portami môže vytvoriť,pokial sa vloží do dosky,ktorá už s týmito rozhraniami natívne nepočíta,je to dosť častý skrytý konflikt medzi com/serial a aktívnymi sieťovými kartami/modemami a aktívnymi ps/2 portami-obvyklý konflikt o irq1+3 alebo 2+4 a konflikt o irq12,ktorý musí zostať rezervovaný pre aktívne ps/2 porty-pokial je to potrebné a doska to umožňuje,treba ich vyhradiť manuálne v biose pre konkrétne zariadenia-ps/2 irq12,com1 irq3,com2 irq4,paralell irq7,modem/sieťovka irq9

A bylo by řešením použití redukce z USB na paralelní port (kabel s USB konektorem do počítače a paralelním konektorem pro připojení zařízení, viz http://www.alza.cz/redukce-usb-lpt-d47765.htm)... Netuším, zda by to fungovalo.

To ale netuší nikdo.

Může fungovat ale nemusí.

Ono to totiž už není HW řešení, ale softwarové přes virtuální USB port.

Takže záleží na driveru, na tom, co na LPT připojíš, na počítadle kam to zastrčíš a operačním systému.

No, na to LPT potřebuju připojit HW klíč na jeden software.