PCI Expres x16

Prosim Vas pomozte my. Pri kazdom zapnuti alebo restarte pc ma PCI Expres x16 inu hodnotu raz ma x2 potom x8 a zase x1 a aj x4 procesor mam Intel 8400 nataktovany je iba na @3,5Ghz na doske ASUS P5n-T Deluxe.

Odpovědi na otázku

To je po přetaktování celkem obvyklé.

Vadí jen, že když se přepne PCI-E slot do x1 módu, přijdeš o 3/4 výkonu grafiky.

Obvykle stačí zvýšit frekvenci PCI-E na 105 až 110 MHz a zvýšit napětí sběrnice PCI-E o 0,1V.

jde to i bez zvyseni napeti.

Neni nieco v poriadku s tou doskov lebo mam este aj Gygabite P35-DS4 a na tej mam natakt. proc. a FSB mam 500Mhz a zbernica ma as 2000Mhz a PCI Expres ma stale x16 v pohode a na tejto doske to lieta ako chce.

To je strašně problematická deska a chipset (mj. děsně topí).

S původními BIOSy se na ní prakticky nedalo taktovat.

DS4 je oproti tomu pohodová věc.

I když někdy kolem 400 MHz (1600 MHz FSB) se umí přepnout taky - záleží i na procesoru a pamětech.

Prosim ta nevies ktore polozky s voltage v biose su na pci expres aby som mohol zdvihnut napetie.

Začni tou frekvencí PCI-E.

No a tahle deska má kromě severního a jižního můstku ještě něco, čemu bych řekla, že je východní můstek.

Takový ten chip, co se stará o SLI 3 grafických karet - tak začni s napětím tam.