PCI-E x16 v1.0; v2.0

Dobrý den, jen bych se chtěl zeptat na jednu věc, co by se stalo kdybych si koupil Grafickou kartu určenou na sběrnici PCI Expres x16 ve verzi 2.0 a měl přitom na základní desce pouze PCI Expres x16 verzi 1.0.
Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

en.wikipedia.org ...

mozes su navzajom kopatibilne.

Nestane se nic.Pokud je karta funkční pojede bez problému.

neni to nahodou limitzovane rychlosti FSB ?
a 2.0 je kompatibilni pouze s 1.1 ne s 1.0 nebo 1.0a

na intel,sis,uli/ali,novších nforce čipsetoch fungujú pcie 2.0 karty bez problémov aj na pcie 1.0/1.0a verziách,problémy sú len na via a prvých revíziách nforce čipsetoch,tam sa obvykle musí do graf.karty nahrať gen1 bios