Pci-e 2.0

Ahoj, mám desku Gigabyte 970A-DS3P, a grafickou kartu MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming. Pokud mám na desce PCI-E 2.0, a grafika má PCI-E 3.0, znamená to, že mi nejede na plný výkon? A má smysl do této desky kupovat lepší grafickou kartu s ohledem na využitelnost výkonu?

Odpovědi na otázku

ne karta nejede na plný výkon :))) ) ale koupit si novou mužeš :)))))))) napadlo tě provést update počítače ? co třeba desku s paticí socket TR4 a k tomu 32 jádrovej procesor ? + 1000W zdroj :))))))))) jde o to že pak bys byl opravdu IN :)

Ahoj, to mě nenapadlo, protože při hraní nejnovější AA her - procesor (dle sledování vytížení ve windowsu) se nedostane ani na těch 80% vytížení, RAM paměti také ne, ale zato grafická karta je vytížena na 100%. Čili proto jsem se chtěl informovat zkušenějších, zda-li, dává smysl kupovat lepší grafickou kartu s ohledem na (asi) starší sběrnici, abych pak nezjistil, že grafická karta za 6 tisíc mi jede úplně stejně jako ta stávající.

verze sběrnice se projeví rozdílem výkonu v řádu procenta. To vůbec neřeš. Tvoje karta evidentně jede naplno a je brzdou sestavy. Každopádně AM3 je mrtvá platforma, našetři na AM4 3xxx.

Jerry samozřejmě píše úplnou kravinu, nicméně 80% zatížení u CPU neznamená, že máš rezervu. Záleží na hře, kolik umí využít jader. Klidně můžeš mít vytížení jen 12,5% u 8-jádra a bude to málo, protože ta hra umí jen jedno jádro, takže 87,5 % výkonu CPU nevyužije a to jedno jádro nestíhá. Takže na tohle vůbec nekoukej. Do AM3+ desky neexistuje žádný CPU, který by byl vhodný na dnešní hry. Už je to mimo a to hlavně díky nízkému výkonu na jádro.Ale měnit to za TR4 je kktina největší, to může radit jen idiot, který si z tebe dělá jen prdeI. To je platforma pro jiné využití. Když už, tak AM4:https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-FX-8350-Eight... Mrkni na výkon na jádro (Single Thread Rating), ten je už úplně jinde.