PCI-E 2.0 karta do PCI-E 3.0 desky

Dobrý den, mohu zapojit PCI-E 2.0 kartu do základní desky která má PCI-E 3.0? Jsou PCI-E linky zpětně kompatibilní? Jedná se jen o dočasné řešení.

Odpovědi na otázku

Ano.

Ano, bez problémů. Stejně tak i PCI-E 3.0 kartu do starší PCI 2.0 desky. Někdy dělají problémy nejstarší PCI-E 1.0 komponenty, ale od PCI-E 1.1 hje vše navzájem plně kompatibilní.

Tenhle dotaz je tady pravidelně tak 4x do měsíce. Takže opět, všechny grafické karty jsou kompatibilní se všemi deskami, minimálně za posledních 10 -15 let.