Pci a pci express

Caute, mam problem Mam na TV napojeny maly PC s miniITX doskou na ktorej je iba PCI Express 16 a kvoli audiu, by som do neho chcel vlozit zvukovku EsiJuli@, ktora ale vyzaduje PCI slot.Je mozne to nejako urobit? Nejaky adapter... hocico.Dokonca problem je o to vacsi, ze sa asi ani neda kupit miniITX doska iba s PCI slotom. Vsetko uz su len PCI Express 1 alebo 16.Budem fakt vdacny za radu

Odpovědi na otázku

Hledej "PCI to PCIE", ale pokud je ta zvukovka velká, tak se tam nejspíš nevejde.

Ta zvukovka není LP, takže se tam nevejde. Chtělo by to něco, co vytáhne ten slot mimo. Možná by stačilo přidat jen takového flexi prodloužení pro PCIe x1, z tohoto demontovat ten zadní plech a kartu umístit někam do skříně.

presne nejako tak by som si to predstavoval, ale nemozem nic take najst... Mam pocit, ze toto nejako lacno nevyriesim.

Hledej na ebay, něco za par $ se tam najde.

A nebo rovnou něco takového:http://i.stack.imgur.com/ZSP5G.jpg

jj, take nieco...Mas na to link? A uprimne? Dal by si si to do kompu? vyzera to nebezpecne

Bacha na to, některý ty redukce nemají zapojené všechny piny a karty například neusnou při uvedení počítače do spánku a skočí to BSODem. Některý ty redukce jsou opravdu víc o reverzním inženýringu než používání.

uz som to zamietol. To nerisknem...

V com je dobra ta 15 rokov stara EsiJuli?

Například v lepším odstupu signálu od šumu. Tahle kategorie karet byla vždycky hodně drahá.

Na to aby bol vyuzity odstup sumu vacsi ako ma system CD je potrebny vynikajuco odhlucneny priestor, alebo sluchadla. To ale len v pripade sa pocuvaju zaznamy s extremne velkou dynamikou. Take zaznamy vacsina sucasnej populacie nepocuva, preto sa pytam na co je to dobre. Sucasna produkcia tvori material, ktory ma dynamiku sotva 15dB. Ak na toto je potrebna karta s odstupom sumu -110dB, tak sa klaniam.Uz pri -80dB nieje sum badatelny v beznej reprodukcii.

Já to samozřejmě nikomu nenutím. Ono je to asi takhle - většina integrovaných zvukovek je lepších než karty, co se dají koupit do 1000 Kč. Pokud to není trilobit, jako CMI8738, tak mají i kvalitní filtry a nedochází k žádnému zkreslení (nepočítám netopýry a audiofily).Jediný, na co má smysl dneska koukat je:- licencované Dolby ano/ne- sdílené vstupy/výstupy - některé Xonary od Asusu mají zdířky sdílející tři funkce- vyřešený vstup na mikrofon - některé karty chytají šílenou zpětnou vazbu nebo mají malé zesíleníNaopak na škodu je PCIe x1, protože karty mají tendenci vypadávat ze slotu.

ja som zrovna ta mensinova cast populacie. Preto ESI Juli@

Je to karta od firmy ktora sa venuje primarne hudbe, podporuje mnozstvo audio aplikacii, ma to dost slusny DAC, je cenovo prijatelna a spolupracuje s Casea Sirius Synchro XLR... Staci?

Cenovo prijatelna - beriem. Dost slusny DAC len na pomery digitalneho zvuku. Uz hodne davno niesu DACy v tych kartach klasickymi prevodniky. To co tam je, sa nazyva multibitovy modulator a prevod DAC sa robi technikou, ktora sa vola modulacia. Pokial preniknes do hlbky zistis, ze na obycajny D/A prevod sa pouziva tak super zlozita technika, ze zvuk z toho lezuci lezie na nervy podaktorym muzikantom, ktory digital radsej ani nepouzivaju. Takto to je uz od zaciatku 80-tich rokov kedy bola tato technika predstavena ako nieco super uzasne pre kvalitne HiFi v podobe 1-bit DAC. Kritika tieto jednobity odsudila do zabudnutia a zacali sa pouzivat multibity. Dnes mame 6-bitove, pripadne aj 8-bitove modulatory na konverziu audia, ktore este stale niesu tak dobre ako analog.