PC

Jakou zakladní desku by jste doporučili pro Ryzen 5,rx 550 4gb, 8gb ram ddr3?

Odpovědi na otázku

Žádnou, protože RyZen jede jen s DDR4 RAM...

Tak ddr 4 ram.

Píšeš, že máš DDR3, takže si nejdříve zjisti, co máš vlastně za paměti RAM...

Já nepsal že to mám, a opravil sem se nestačí to?

"8 gb ram ddr3"Neopravil ses, zní to jakobys ani nevěděl, co tam vlastně je.

TAK PROMIN ŽE SEM NEVIM 1 VEC UKŘIŽUJ ME ZA TO!

Nenapsal jsi rozpočet, nenapsals jaký RyZen, napsal jsi blbě RAM, nenapsal jsi, jestli chceš nějak extra taktovat, atd.Jak už jsem psal, napiš dotaz jako člověk a nevztekej se u toho, jinak ti nikdo neporadí...

Žádnou. DDR3 s Ryzen nejdou dohromady. Takže si vyber:a) Ryzen + DDR4b) něco staršího + DDR3

A RX 550 4GB je co za blbost? 4GB ti u ní nic nepřinesou, ale zvedne ti to cenu skoro na úroveň RX 560 / GTX 1050, které mají vyšší výkon.

Jojo rx 550 2,5k gtx 1050ti 4,5 skoro stejny

Bože, chlape. Vy nejen, že neumíte psát, ale ani číst. GTX 1050 ani RX 560 rozhodně nejsou GTX 1050Ti!!!RX 560 4GB se pohybuje okolo 3300Kč.https://www.czc.cz/gigabyte-radeon-rx-560-ga...

Seš v pohode? je tam napsany že chci grafiku?? proč to tu řešite bože????

Protože neumíš položit normální dotaz a sám nevíš, co máš

Možna chci motherboard a žadnou jinou grafiku ??????????? žeby

Jen se tu řešila neuváženost výběru a možnost toho, že pokud to kupujte nové, tak lze pořídit lépe.Kromě toho váš dotaz nemá hlavu ani patu. Žádná nejlepší deska není. Každá má jinou výbavu atd... Jak máme vědět co do ní budete zapojovat? Nenapsal jste ani jaký R5 to je? Jaká ram to je (DDR4 není typ ram - ale měli by nějak fungovat skoro všechny).Nicméně aby jste neřekl, tak vám dám alespoň nějakou odpověď. Pravděpodobně vám bude stačit nějaká B350 deska.

PS: Nevíme vlastně ani skříň. Jak velká deska lze použít?? Ale vy se rozčilujete, že nemáte odpověď.

Na grafiku se nikdo neptal

Jenže to není 4GB, ale 2! Nejdříve si v hlavě srovnej, co v tom PC máš a poté se vrať!

opakuji seš v pohode? AMD Ryzen 5 1600,Sapphire Radeon PULSE RX550 4GB, 4GB GDDR5 8gb ddr 4 ??????

A zase špatně.

a 1050 kupovat nechci kdybych chtel 1050 tak si rovnou koupim ti, a nechapu proč tu řešíte tohle když už sem napsal že dd4 ram a chci jenom zakladni desku ?

Ty jsi opravdu makovec. RX 560 i GTX 1050 stoji jen o pár stovek více a i když mají jen 2GB paměti, tak tu tragickou RX 550 rozsekají i kdyby na ní bylo 50GB. Proč? Proto:RX 550 - 512 SPRX 560 - 1024 SP550 má tedy jádro s prakticky polovičním výkonem než RX 560. Vzhledem k malému rozdílu v ceně, je RX 550 4GB naprostý nesmysl.GTX 1050 je jiná architektura, takže srovnání jader podle parametrů není možné. Tam si najdi rovnou nějaké testy.Velikost VRAM je u těchto grafik to poslední, co ovlivňuje výkon.

Co se desky týče, tak pokud nebudeš taktovat, tak klidně některou z těchto:https://www.czc.cz/226429,208611,208764/poro... Pokud ano, vyber některou z lepších:https://www.czc.cz/212132,217009/porovnat-kodyAle pokud bys chtěl s OC pořádně přitlačit, tak rovnou desku s X370, které jsou pro to vhodnější. Ale to si připrav ještě trochu více.P.S. Tu grafiku si fakt rozmysli. Vybírat grafiku jen podle velikosti VRAM byla vždy kravina a vždy bude. U levných grafik to pak platí dvojnásob.

Díky konečne nekdo normálni :)

na grafiku se nikdo neptal.

To je sice možné, ale přišlo mi vhodné tě upozornit na to, že RX 550 4GB se opravdu nevyplatí. Ber to jen jako doporučení, které můžeš klidně ignorovat. Mě tvá volba výkon ve hrách nijak neomezí. Bude to tvé PC, ne moje. Klidně si tam můžeš koupit HD 5450 s 16GB SDRAM (kdyby existovala), také bych ti napsal, že je to blbost a také by ti nic nebránilo ji koupit.K deskám jsem ti něco napsal hned pod tím.

Opakuji proč tu řešíte grafiku, když sem se ptal na zakladni desku?

S nazvom vlakna Ti pomahala nejaka renomovana marketingova firma?Myslim, ze dosku pre AMD Ryzen 5 a pamete DDR3 nenajdes.

Přemyšliš čim? nečteš? že to tu už před tebou napsalo nekolik lidi a ja seopravil?

Rozpisal som odpoved, este ked tu tvoja oprava nebola.Ale pretoze som clovek, ktory si svoju odpoved overi, tak som patral na webe a za potom odpoved odoslal.Uvedom si, ze si na bezplatnej poradni a ked si niekto najde cas vo svojom volnom case, tak mu mozes akurat tak podakovat.Ked sa chces rozculovat nad odpovedov, navstiv platene poradne, zaplat a mas moznost pripomienkovat alebo sa stazovat.To "nečteš?" plati pre teba:"Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou.Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty."Je to na uvednej stranke zadavania dotazu.

Nepište dalši odpovedi tohle nemá cenu.

"tohle nemá cenu." to fakt nema cenu.Nedokazes napisat spravny nazov vlakna.V zadani napises hovadinyA este sa tvaris ako majster sveta a urazas ludi, co Ti tu zadarmo radia.Trhni si pravym kopytom.

Kdyby mi radili tak neřeknu, ale 80% lidi mi tu nadava že se človek splete z 1 věci což je ddr4 a ddr3, 10% lidi mi tu radi jakou graifku si mam koupit na kterou se nikdo neptal 10% lidi mi tu možna hodi i ten link na desku? proč by teda melo cenu se ješte ptat když tu každej píše uplne neco jineho.

Poradit v Poradne sa naozaj da, ale len za dvoch podmienok.1. autor musi napisat dotaz, na ktory sa da poradit.2. autor musi byt na tolko fundovany, aby dobre rady vedel pochopit.

Chovej se slušně. Obtěžuješ komunitu svým dotazem, nejsi ho schopen ani pořádně napsat a jen všem nadáváš. Ti lidé ti radí zadarmo a dobrovolně. A je na nich ti klidně říct, že jsi si tam dal špatný hw a je jedno, zda jsi se na to ptal nebo ne. PrasatkoPee

A mimochodem, nenapsal jsi ani, co vlastně od té desky očekáváš. Kolik usb, kolik externích usb, kolik disků ...PrasatkoPee

Vymyslet ten název tématu musel dát spoustu času a přemýšlení.