PC zostava pre light hranie a programovanie

Zdravim, vyberam svoj vlastny PC na Alze a rad by som pocul nazor na tuto zostavu:https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htmTuto zostavu som zalozil na odporucaniach z jedneho clanku. Bohuzial skrina ktoru tam odporucaju sa uz nepredava a neviem ako najst kvalitnu alternativu. Na vzhlade mi az tak nezalezi, staci aby bola half decent vyzerajuce a taktiez RGB osvetlenie rozhodne nepotrebujem. Hlavne aby mala dobry airflow plus nejake tie filtre na prach a ventilatory. Za tipy vopred dakujem.Aj ked som uz viackrat pocul ze ta ASUS TUF X570 je zbytocne drava koli novemu chipsetu, asi mi to az tak nevadi a radsej pojdem s novsiou generaciou. Ak vsak mate odporucanie na inu kvalitnejsiu dosku (s bluetooth koli wireless mysi/klavesnici/sluchatkam) rad sa na ne pozriem.Zvazujem este ze zoberiem vecsie SSD a vyberam medzi tymito troma:ADATA XPG SX8200 Pro SSD 512GBKingston SSD A2000 1000GBIntel 660p M.2 1TB SSD NVMeV zostave z ktorej som vyhadzal bolo odporucane to prve, zvysne dve vsak maju dvojnasobnu kapaciut za nie o moc vyssiu cenu. Chcel by som sa preto opytat ci od toho prveho sa lisia (z coho som si vsimol) len v rychlostiach zapisu, ktore tak vysoke pravdepodobne ani len nevyuzijem vecsinu casu a ci taktiez ktory z diskov je kvalitnejsi z vasej skusenosti.Vopred dakujem za nazory a tipy.

Odpovědi na otázku

Pro programování potřebujete 16vláken na procesoru?Jinak klidně asi může být, ale pro to CPU bych rozhodně použil nějaký alternativní chladič. A paměti bych dával rozhodně nízké (menší riziko kolize při osazení většího vzduchového chlazení.A co se SSD týče... Na sekvenční čtení a zápis bych zvysoka kašlal. Není to reprezentativní využití disku. Ano ta ADATA má lepší řadič a je TLC, ale pro normální použití se opravdu nejvíce vyplatí ti dva druzí. Oni totiž v běžném nasazení nejsou o moc pomalejší:Mrkněte tady, pokud umíte anglicky:https://www.youtube.com/watchA2000 je MLC a má garantováno více přepisů, 660P je QLC s méně přepisy. Papírově je tedy A2000 o něco lepší než 660p. Je to ale jedno. Důležité je, že mají oba ty disky záruku 5let. Předpokládám, že neplánujete nějaká brutální přepisování dat po celém disku, to by jste nevybíral v této kategorii.

Dakujem za radu s diskom, vyberam teda ten Kingston.Procesor som vybral co najvykonnejsi aby zvladal pracu s obrovskymi projektovymi subormi. Visual studio aj code su v celku demanding pri vecsich projektoch a kedze pracujem z domu chcem aby to slapalo.Vedel by ste mi odporucit nejake chladenie ktore by mohlo byt postacujuce? Skusil by som mozno aj vodne chladenie, do NZXT H500 by sa mal radiator zmestit na prednu stenu.

No pokud chcete zůstat u té 3700X, tak vodník nemusí být úplně špatný nápad. Přesto bych ale asi zůstal na vzduchu. Něco takového by mělo být OK a bude to levnější:https://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-2-xe1...

PS: Ale tam to chce nízké paměti. Je možné že budou pod větrákem a vysoké by vadili.