Pc zostava.. posudenie

Zdravim.. tak zostava je..Cpu-i5 7500Doska- msi b250 pro-vdGrafika- msi rx 580 gaming x 8gbRAM-crucial ballistix sport 2400 mhz 2x 4gb whiteHdd- WD blue 1tbZdroj- evga 500wSkrinka-zelman z1 neo..Ssd tam nemam pretoze to neberiem ako nejak podstatne kedze je to len o rychlejsom nacitani. ..

Odpovědi na otázku

Místo i5-7500 + mizerné desky kup i3-8100 (má stejný výkon, ale nižší cenu) + nějakou levnou Z370:https://goo.gl/QnqjMLGrafiku máš někde domluvenou za normální cenu? Jinak za ní zaplatíš majlant a ještě budeš čekat kdo ví jak dlouho. Podstatně vyšší šanci na ne úplně šílenou cenu a dostupnost máš s GTX 1060 6GB.2x4GB je nesmysl. Menší DDR4 moduly se ani nedělají, jen to zabírá místo. Vol 1x8GB, stejně je to minimum a brzy tě to donutí dokoupit druhý stejný modul na 2x8GB. Pokud teď koupíš 2x4GB, tak tam brzy budeš dokupovat co? Další 2x4GB a konec? Nebo skočíš rovnou na drahé varianty 2x8GB / 2x16GB? Zdroj, deska a HDD ok. Ale neuškodí mrknout na řadu CXM od Corsairu (CX450M / CX550M), která moc nestojí a má záruku 5 let. Je vidět, že SSD nemáš, jinak bys toto nenapsal a když ne hned, počítal s ním alespoň do budoucna. Já osobně bych raději vyhodil HDD a koupil zatím jen 240-256GB SSD. HDD totiž vrazí dnešní počítače svojí leností tak deset let zpátky.

I3 8100 plus doska to je 200e minimalne. Ja mam procak za 100 a desku za 50 to je 50 usetrno a stejnej vykon.. naco mi ta deska bude.. tak ci onak do toho par let pchat nic nebudu.. ssd mam v notasu a je to na nic.. jen rychlejsi nacitani mne jde o fps.. a to nepridava.. proto sem zvolil taky 2x4gb je lepsi v fps nez jeden modul a 2x 8gb se da sehnat na bazosu za 100euro to neni nic katastrofalni kdyz to bude nutne mnenit.. .. tu kartu uz mam koupenu stala mne 340euro.. lepsi v dx 12 nez 1060 zdroj sem vybral proto ze je ultra tichy.. a to chci... proto chci chlazeni feru 3 jen 15 dbl pri max.. mam rozpocet a tohle mi vychazi tak akurat na tesno.. jen sem chcel viedet zda je to slusne nebo ne... :D

Pokud jsi sehnal i5-7500 levně a máš i RX 580, tak je situace úplně jiná. Ten zdroj máš ověřený? Kecy o ultratichu se píšou na spoustu věcí. Opravdu tichý je třeba RM550M nebo Focus Plus 550. Ty totiž v nízké zátěži vypínají větrák úplně. Navíc mají záruku 10 let.EVGA má také dobré zdroje, některé mají také semipasivní režimy (říkají tomu myslím ECO mode) a dlouhé záruky (i 7-10 let), ale nevím, který máš přesně na mysli. Každopádně pozor. Prodejci u nich vždy dávají jen 2 roky a zbytek záruky je třeba si zaregistrovat u EVGA. I ty nejlevnější šlupky typu 500B(Q) mají po registraci rok navíc. 2x4GB je ale opravdu blbost a časem na to přijdeš sám. Stejně jako na to přišli ti, co si zajebali desky malými 512MB DDR2 moduly nebo 1GB DDR3. Ale to už je na tvém uvážení.

Taak dnes to vsetko dorazilo aj s monitorom acer kg241obmix gaming ma freesync co sa pri amd grafike asi bude hodit.. uz to mam skoro hotove no dnes uz na to kaslem.. tak zajtra dam vediet ako to slape a ako ten zdroj a ano je to evga 500B.. komplet ma to stalo 810 eur..

Nechapem preco mi tam dalo meno matej.. :D :D

Tak si ho nezapomeň registrovat, je na to myslím jen omezená doba a je škoda zbytečně přijít o rok záruky.

Taaak pc sem dorobil uz aj odskusal slepe ako hodinky.. zdroj je fakt uplne ticho.. ani neviem ze tam je.. vzal som 2x4gb preto lebo vo viacerich testoch sa ukazalo ako vykonnejsie a v hre fortnite to bol rozdiel aj 10-15 fps a prave tuto hru chcem hrat.. a rozdiel v 8 a 16 gb ram je minimalny.. takze urcite tak skoro uvazovat nad rozsirenim nebudem.. zatial som tam nahodil assassin creed origin a na very high to slape na 55 fps.. proste krasa..