PC zostava 4k alebo nie?

Ahojte,chcel by som Vás poprosiť o radu a názor na nasledujúcu PC zostavu: procesor Intel Core i7-4790 Quad Core,3.60GHz,8MB,LGA1150,22nm,84W,VGAchladič cpu Be quiet! chladič CPU Dark Rock Advancedzákladná doska ASUS MAXIMUS VII RANGER, Z97, QuadlDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATXoperačná pamäť HyperX Savage 16GB (Kit 2x8GB) 2400MHz DDR3 CL11 DIMM, červený chladič, XMPssd disk Plextor SSD M6V 256GB SATA III 2,5'' (čítanie/zápis: 535/335MB/s) IOPS 83/80Kpevný disk Seagate Desktop SSHD 3.5'' Hybrid HDD 1000GB, 7200RPM SATA3 64MB cache/8GB SSDgrafická karta Gigabyte GeForce GTX 980 Ti 6GB GDDR5 (384 Bit), HDMI, 2xDVI, 3xDPoptická mechanika Samsung DVD+/-R 24x SATA, DL 8x, CD-R 48x, DVD-RW 6x, DVD+RW 8x,blackzdroj SEASONIC SSP-750RT 80PLUS Goldskrinka NZXT skrinka Source 340 USB 3.0 ATX blackos MS OEM Win 8.1 x64 SK 1pk DVDzostavu použijem na gaming (70%) a pracu (30% - programovanie).Myslite ze uvedena zostava bezproblemov zvladne 4k? Pridali by ste napr vodne chladenie, viac ramky alebo lepsi SSD? podelte sa o svoje nazory!Diky!

Odpovědi na otázku

Opět další kočkopes.Univerzální PC existoval naposledy před 30 lety.Co s tím?A/ Nouzovka:Pro starší nenáročné hry s vypnutými detaily to stačí.B/ Zásadní řešení:Postav separátní WKS/QHD a herní PC/FHD.

Kam na ty bludy chodis?

Doporučuji občas vyzkoušet Google pro nalezení odpovědi. Vaše grafická karta podle testů na http://www.hardwareheaven.com/2015/07/gigabyte-geforce-... zvládne GTA V v 4k na vysoké detaily na průměrných 68FPS což by mělo být dostatečné. Záleží tedy jaké hry chcete hrát a na jaké detaily.

Dakujem pekne za odkaz, pozriem si! Zaujimal ma tak vo vseobecnosti nazor, ci nieco nepridat alebo nejako to este neupravit aby to boli tip top.

Záleží jaký máte rozpočet, ale bral bych http://www.czc.cz/intel-core-i7-6700k/17632... nebo ještě lépe http://www.czc.cz/intel-core-i7-5820k/15856... (k tomu odpovídající desku)

Proč tak drahá deska pod i7-4790? Proč ne i7-4790K, které ta deska umožňuje pořádně taktovat?Sestava hry ve 4K zvládne, ale většinu nových rozhodně ne na plné detaily. Na to zatím žádná grafika nestačí. Omezeně nebo ty méně náročné ale ano.

Dik za pripomienku, zostava je zostavena len podla rozpoctu, momentalne sa snazim optimalizovat aj preto sa pytam na nazor ostatnych :)

Pokud optimalizuješ, proč tam dáváš sshd, když tam máš ssd a na běžná data stačí standardní hdd.

Dík za postreh, určite obyčajné HDD stačí.

Ještě dodám, že taková sestava už by si zasloužila postavit na Skylaku, nebo na haswell-E. Skylake sice vůči vašemu návrhu bude cca o 1500 dražší a výkon podobný, ale dostanete moderní platformu, která bude podporovat nejnovější instrukce a věci včetně DDR4, které budou standart na dalších 5 let, zatímco ddr 3 se stane to co ddr2. Budou málo dostupné a drahé.Je to jen na zvážení, protože se to zatím v poměru cena/výkon nevyplatí.

Souhlas, také bych to udělal už spíš na i7-6700K a DDR4. Mimochodem, jaký je vlastně rozpočet?

rozpocet je okolo 2000eur (54180 Kč), da sa to posunut v pripade lepsich komponentov na cca 2200e ( 59598 Kč ). Uvedena zostava je okolo 1850e (50116 kč)

U Skylake bych vymenil to 2,5" SSD za M.2 SSD. Odpadnou prinejmensi dva kabely a pripadne lze koupit i 3x rychlejsi SSD nez jsou SATA.

http://www.czc.cz/1mkbd1q4egjq0bi5nmiv7k7im... NZXT Source 340 je pěkná bedna, ale pokud potřebuješ mechaniku, není kam jí dát. Leda koupit externí a připojovat ji jen pokud bude třeba. Dal jsem tam FD R5, což je výborná skříň. Dělá se i s oknem.

http://www.czc.cz/174376,167802,165980,1763... ... 55687KčBerte to jen jako návrh, Wiqix nebo někdo zkušenější to možná učeše.

Pozdě

SSHD je zbytečné když už tam je SSD.SSD vyměnit za M.2, umí to i desky s Z97, třeba gigabite z97-d3h, ale jen 10Mbit.Optická mechanika, pokud ji potřebujete 1x za uherák, bude lepší externí a do počítače interní krám vůbec nestrkat.i7-4790 bez K? proč ne 6700k a nejnovější z170Na 4k 980Ti stačit může a nemusí, záleží jak citlivé oko na detail máte. Na 2k asi naprosto v pohodě, na 4k bych raději šel cestou dvou těchto karet (druhá se dá vždy dokoupit, chtělo by to ale přitlačit na 1kw zdroj pro jistotu).AIO voda na CPU.. proč ne, pokud ale nebude K procesor, tak nemá význam, vzduch stock frekvence utáhne, voda dává prostor k hrátkách k overclocku a něco jako 4.7GHz se na vzhudu chladí přeci jen hůře než na vodě. Ale u té AIO vody to nemusí být nutně tiché a custom voda pro tuhle sestavu bude k 20 tisícům

myslim, ze tyhle sestavy jsou vyvazene jak po strance vykonu tak i kvality komponent ... ta za 50.000 vypada jako to, co chcete ...http://goo.gl/Ju4bd